1 Elbise 3 Stil

21 Eki 2016

Hepimizin gardırobunda vazgeçemediği parçalar vardır. Öyle ki onları gece gündüz demeden her yere ve her şeye giyinmek isteriz. Bu bazen bir tişört, bazen bir bluz, bazen ise bir elbise olabilir. Duygusal anlamda bağlandığımız bu parçalar ya çok rahat ya da çok kullanışlı olur genellikle. Bu yüzden de bir türlü vazgeçemeyiz! Bu aşkın gözümüzü kör ettiği zamanlarda kendimizi yanlış ve hatta yersiz kombinler yaparken bulabiliriz. Gittiği mekanda giydiği kıyafetlerden dolayı göze batmaktan hangimiz hoşlanır ki? Kimse dediğinizi duyar gibiyim. Ben de sizinle aynı fikirdeyim. İşte bu yüzden size bir parçayı nasıl üç apayrı stil ile bir araya getirebileceğinizin püf noktalarını vereceğim. Hazırsanız başlayalım mı?

Eğer sevdiğiniz parça klasik düz siyah bir bluz ya da elbise ise çok şanslısınız! Yok benim seçtiğim tam boy pembe elbise gibi sadece rengi ile bile iddialı olmayı başaran bir parça ise biraz rehberliğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Son yılların gözde renklerinden birisi toz pembe. Hatta bu sene yılın rengi olarak Pantone’un seçimleri arasında da yer alıyordu.

bir-elbise-3-stil kombin

Normalde pembenin naif ve hanım hanımcık bir renk izlenimi verdiğinin farkındayım. Ama son zamanlarda git gide artan Indie tasarımcılar bize pembenin bambaşka bir yüzünü gösterdi. Meğerse sert ve edgy bir tarza sahip olmak için siyah giymemize gerek yokmuş. Pembeler içinde de istediğimiz gibi dik başlı ve asi ruhlu olabilirmişiz. Eğer daha farklı ve daha “asi” bir görünüm elde etmek istiyorsanız farklı parçaları denemekten korkmayın. Günlük stilinizi tamamlaması için klasik ama bir o kadar da farklı tercihler yapın.  Mesela elbisenizin altından baskılı çoraplarınızı gösterin!

bir-elbise-3-stil-1

Eğer kalbiniz ve ruhunuz Paris sokaklarını arşınlıyorsa bırakın kıyafetleriniz de onları takip etsin. Sade ama modaya uygun parçalarla kombininizi zenginleştirin. Farklı ve tezat renkleri bir arada kullanarak cesaretinizi konuşturun. Küçük detaylar büyük farklar yaratır. Aksesuarlarınızda daha orjinal parçalara yönelin. Renkli bilezikler, sürrealist tasarımlara sahip yüzükler kullanın. Renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

bir-elbise-3-stil-2

Geceyi yine aynı elbise ile kapatmaya ne dersiniz? Son yıllarda çok moda olan uzun tüylü kürk ceketler en çok da abiye kıyafetlere yakışıyor. Daha eğlenceli detaylara sahip abiye aksesuarlar tercih ederek farkınızı konuşturabilirsiniz. Büyük kolyeler sade elbiselere ihtiyaçları olan parıltıyı vermek için en pratik yöntemlerden birisi.

 

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir