1 Gömlek 3 Kombin!

30 Tem 2017

 

Daha önce de birçok farklı parça üzerinden, farklı stillerde kombinler hazırlamıştım. Bu tarz tek parça ile farklı kombin yazılarını hazırlarken çok zevk alıyorum. Aslında her seferinde bana da kendi gardırobumdaki basic parçaları nasıl farklı şekillerde kullanabileceğimi hakkında ilham veriyor. Bu yüzden size de az çok fikir sağladıklarına inanıyorum.

Sanırım herkesin gardırobuna lise yıllarında gelip, bir daha asla gitmeyen parçalardan birisidir beyaz gömlek. Bırakın yaşı, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkesin bir beyaz gömleği illa ki olur. Çok uzun zamandır gardıroplarımızda olduğu için midir, yoksa lise yıllarında üniforma ile hayatlarımıza girdiğinden midir bilinmez; ama beyaz gömlek insanda garip bir iki yakası bir arada hissi uyandırır. Bu tabuyu kırmak ise aslında çok kolay, tek yapmamız gereken beyaz gömleği karakteristik parçalar ile bir araya getirmek. Örneğin bu kombinde, beyaz gömleği farklı kot parçalar ile bir arada görüyoruz. Kot üstüne kot uygulaması ustaca gerçekleştirildiği zaman güçlü bir ifade şekli olabilir. Farklı renklerde kot parçaları da bir arada kullanabilirsiniz. Patchwork kot bluzun içerisinde kullanılan beyaz gömlek, çok daha derli toplu ve bir arada bir görünüme sahip hissi veriyor.

Bu tarz tonlama kombinlerde bir parçayı ön plana çıkararak dikkatin dağılmasını sağlayabiliriz. Ben burada ayakkabıları güzel bir kanarya sarısından seçmeyi tercih ettim. Geniş paça pantolonun altında çok az görünecek olsa da ayakkabı bu kombine bambaşka bir nefes kattı. Beyaz gömleği klasik stilde kolaylıkla kullanabiliriz. Ben bu kombinde biraz daha farklı bir klasiklik peşine düşmek istedim. Siyah pantolon, etek gibi şeylerle kombinlemek yerine bu sene çok moda olan metalik pilise eteklerle bir arada kullandım.

Pilise eteğin yıllardır süre gelen klasik havası milenyum çağının metalik dokusu ile buluşunca harika bir nüans yarattı. Yine çok klasik bir çanta modelinde, alışılagelmişin biraz dışına çıkan bir renk tercih ettim. Gold ayakkabılar neyin altında kullanırsanız kullanın, iyi görünecek zamansız parçalardan. Şık bir altın kemerse etek ve gömlek arasındaki geçişi oldukça yumuşatıyor. Son beyaz gömlek kombininde tercihim çok daha trendlere uygun bir tarzdan yana oldu. Saten pijamalara benzeyen pantolon ve bluzlar bu sene çok moda. Bu tarz parçaları bir arada kullanabileceğimiz gibi rahatlıkla ayrı ayrı da kullanabiliriz.

Beyaz gömlekle beraber kullanacağınız özel bir kolye tüm havanızı değiştirecektir. Kadife benzeri kumaşları farklı dokular ile bir arada kullanabilirsiniz. Yine zıt renkleri bir arada kullanmak kombininize denge katacaktır.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Yorumlar

  1. tülay çilek diyor ki: Ağustos 2, 2017 at 21:49:27

    kombinlerinizi gerçekten çok başarılı buldum.renk doku kumaş çok uyumlu .insanda hemen uygulama isteği uyandırıyor.sizi gönülden tebrik ederim.bu konuda kendinizi geiştirdiğiniz takdirde farklı yerlere gelebileceğinizi düşünüyorum.tek eleştirim ürünleri nereden tedarik edeceğimiz belirtilmemiş.benim gibi alışverişe çok zaman hercamayı sevmeyenler için olumsuz bir durum .ama yinede insana bir fikir veriyor .en azından trendi takip edebiliyoruz.başarılarınızın artarak
    devamının temennisiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir