1 Kot Ceket 3 Kombin

12 Haz 2017

 

Özellikle son iki senedir en büyük patlamalardan birisini kot ceketler yaşadı. Genel olarak kot kumaş birçok alanda karşımıza çıkıyor olsa da trendin parlayan yıldızı şüphesiz kot ceketler oldu.

Kot ceketi ilk düşündüğümüzde aklımıza direk olarak spor tarzda kıyafetler geliyor. Ama işin aslı kot ceket her şey ile kullanılabilecek bir parça. Doğru kombin ile abiye bir elbisenin üstüne bile giyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken detaylara dikkat etmek. Ben üç farklı kot ceket kombini hazırladım. Her biri birbirinden farklı stillere sahip. Tek ortak noktaları ise kullandığım kot ceket. Gelin hep beraber göz atalım.

İlk önce en bariz kombine göz atıp sistemimizden çıkartalım ki yeniliklere gözümüz gönlümüz açılsın. Kot ceket en rahat spor stil ile kombinleniyor. Bir tişört bir kot ve spor ayakkabılarınızı hazır ettiğiniz anda çıkmaya hazırsınız.

Ya da benim yaptığım gibi tek parça spor elbiseleri tercih edebilirsiniz. Kapüşonlu sweat elbiseler bu sene oldukça revaçta. Hemen hemen her tesettür giyim markasında örneklerini gördük. Bu tarz spor elbiseleri de yine kot ceketler ile kolaylıkla kombinleyebilirsiniz. Şal olarak pamuklu dokuları tercih ederseniz daha bütün bir görüntü elde edersiniz. Bu kombin ise benim en sevdiğim! Ne çok spor ne çok ağır. Hem rahat edebileceğiniz hem de  çok şık olabileceğiniz bir kombin. Farklı dokular ve stiller bir arada müthiş bir ahenk yakalayabiliyor. Daha sakin bir görüntü için aynı rengin tonlarını tercih edebilirsiniz.

Ben burada eklemedim ancak ceketin içerisine baskılı bir tişört ya da çizgili bir bluz tercih edebilirsiniz. Her parça karakteristik ancak hiçbirisi bir diğerinin rolünü çalmıyor. Gelelim son kombine. Daha salaş ve rahatlığın ön planda olduğu bir kombin yapmak istedim. Bu yaz çizgili ince kumaş pantolonlar çok moda. Girdiğim tüm mağazalarda bir benzeri ile karşılaştım. Bu tarz pantolonlar genelde üste oturmayan bol kesimlere sahip. Bu yüzden tesettürlü kadınların rahatça kullanabilecekleri parçalar.

Yine platform sandaletler de oldukça moda. Ayakkabı modası gittikçe chunky dediğimiz kaba, kalın hatlı modellere yoğunlaşıyor. Bu tarz ayakkabıları hemen hemen her şeyin altında kullanabilirsiniz. Aykırı bir stile sahip olmalarının en büyük artısı hiçbir şeyin altında absürt durmamaları.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir