10 Adımda Hayallerinizi Gerçekleştirin

28 Oca 2015

Hepimiz hayaller kurarız çocukluk yıllarımızda. Doktor, avukat, mühendis, itfaiyeci, tasarımcı, işletmeci olmayı hedefleriz. Ancak ailelerimizin yanlış yönlendirmesi ve gidilmemesi gereken okullarda eğitim hayatımıza devam etmemiz hayal kurmamızı engeller. Bu yüzdendir ki; çocuklar hayal kurar, yetişkinler yaşam mücadelesinden dolayı her şeyi sınırlandırır. Siz hep çocuk kalın tıpkı benim gibi 🙂 Peki, hayallerimizi nasıl gerçekleştireceğiniz?

  1. İlk önce “Bu saatten sonra mı?” cümlesini hayatımızdan çıkartalım. Birilerinin sizi sınırlandırmasına daha fazla izin vermeyin.
  2. Şimdi, hemen durmayın ve bir kağıt, kalem alın elinize, daha sonra maddeler halinde yapmak istediklerinizi sıralayın. Şartlarınıza göre yapılması en kolay olanı ilk sıraya alın ve hemen başlayın.
  3. Hayallerinize ulaşmak için hedefler belirleyin. Yattığımız yerden kurulan hayallerin kimseye faydası yok. Artık çalışma zamanı 😉
  4. Hedeflerinizi yapmak için vaktiniz mi yok? O halde belirlediğiniz hedefleri her gün mutlaka 1 dakika bile olsa onu yapın. 1 sene sonra ne kadar çok yol alındığı görülecek. İstikrarlı olmak çok değil sürekli şekilde yapılandır.
  5. Sınırlarınızı bilin. Eğer sınırlarınızı aşıyorsanız emin olun gerçekleşmeyecek hayal yoktur.
  6. Ne olmak istediğiniz mutlaka etrafınıza duyurun. İlk önce alay edecekler, sizi ciddiye almayacaklar. Ancak etrafınıza duyurduğunuz zaman daha çok çalışmak isteyeceksiniz. Yorulduğunuz anlarda çevrenize duyurduğunuz an gelecek ve kendinize gelerek tekrardan çalışacaksınız.
  7. Uykuyu terk edin. Eğer hayalleriniz uykularınızı kaçırmıyor ise siz şimdi hayal kurmayı bırakın ve uyuyun. Bu çok önemli bir maddedir. Kesinlikle her an işi bitirip uyuyalım modundan çıkılmalıdır. Elimdeki işi bitirmeden yemek yememeliyim ve uyumamalıyım demelisiniz. Çok fazlı uykuyu deneyin. 😉 Geceleri az uyuduysanız öğlen 1 saat kadar kafanızı bir yere yaslayarak dinlenin.
  8. Güneş doğumu ve batımında kesinlikle ayakta olun. Sonra frekanslar karışıyor. Bu saatler insan beyni için çok zararlı. İtiraf ediyorum ara sıra uyuduğumda bir süre hangi zaman diliminde olduğumu çözemiyorum. Bilgilerinize ve çalışmalarınıza sahip çıkmak için uyku şekli çok önemlidir.
  9. “Sabır” bir hedefe ulaşmanın en iyi yoludur. Artık bu saatten sonra hayat sizin için çok zor olacak. Aldırmayın ve acele etmeyin. Birde sakın durmayın, dursanız bile tekrar tekrar başlayın. Sonunda hayat size istediğinizi verecek. Emin olun. En azından pişman olmayın. 🙂
  10. Son dakikaya kadar hiçbir şeyden vazgeçmeyin. Yeter bu kadar değil daha yok mu? demelisiniz. Unutmayın! Zaferler son dakikaları asla bırakmayanlarındır.

Şimdilik bu maddelerle başlayın ve devamını bekleyin. Daha yeni başlıyoruz 😉

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir