2014 Yazında Caddeler Safiye Ekiz Tasarımlarıyla Renklendi!

02 Eyl 2014

 

Tesettür giyim modasına yön veren isimlerden Safiye Ekiz, 2014 yaz sezonunda iddialı cadde koleksiyonu ile oldukça ses getirdi. Koleksiyon parçalarından özellikle en ilgi çekici parça hiç şüphesiz blazer ceketler oldu.

Safiye Ekiz; minimal çizgisi, modern hatları, şehirli, enerjisi yüksek ve özgüveni tam olan kadınlara ithafen yaptığı ve cadde adını verdiği koleksiyonuyla tesettürlü bayanlardan tam not aldı. Blazer ceketler ve baskılı birbirinden şık bluzlar, şehirde rahat ve şık olmak isteyen bayanların birinci tercihi oldu. Tabii ki tasarımlar sadece bundan ibaret değildi. Tunik modelleri de ilgi çekici şıklıkta karşımıza çıkan parçalardan oldu.

Sıcak yaz günlerinin sonuna gelirken mercek altına aldığımız “Safiye Ekiz Cadde Koleksiyonu”, beraberinde sonbahar kış sezonu için merak uyandırmaya başladı. Çıtayı yüksek tutan Ekiz’in sonbahar kış sezonun da da bizleri sürprizlerle buluşturacağa benziyor.

Sizler için tasarımlarını üzerinde taşıyarak objektif karşısına geçen, adeta onlara hayat veren Safiye Ekiz’in görsellerini derledik.

Siz de bu ürünlere sahip olmak istiyorsanız Safiye Ekiz’i instagram hesabından takip edebilirsiniz.

safiye-ekiz-kimdir

safiye-ekiz-2014

Safiye Ekiz kimdir?

Safiye Ekiz Tirebolu Giresun dogumlu. Moda eğitimine işin mutfağında Tirebolu Kız Meslek lisesinde başladı. Çocukluk hayalim dedigi mesleğine üniversite sonrası aldığı özel eğitimlerle devam etti. Hazır giyim sektörünün önde gelen firmalarına koleksiyonlar hazırlayan tasarımcı “modern zamanlar 2013” adını verdiği koleksiyonuyla kendi markası Safiye Ekiz’i kurduğunu ilan etti. Âlâ Dergi’de üç yıl moda ve stil danışmanlığı yapan Ekiz, şuan da muhafazakar modaya yön veren Hayyat Dergi’de moda ve stil editörlüğü görevini de başarıyla sürdürmekte. Mutad tasarımcılar derneği kurucu üyesi. Sektörün önde gelen markalarına yaptığı birbirinden güzel organizasyonlarla bu alanda da başarılı olduğunu kanıtladı. Safiye Ekiz kendi adını verdiği markasıyla güçlü, üretken, dinamik hayatın içinde yer alan muhafazakar kadına hissedilebilir minimal bir vizyon getirmeye devam edecek.

safiye-ekiz-blazer-ceket

safiye-ekiz-2014-cadde

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Yorumlar

  1. […] tasarımcısı Zehra Koçbay, geçtiğimiz günlerde gelinlik lansmanını Safiye Ekiz organizatörlüğünde, Kuruçeşme Huqqa’da gerçekleştirdi. Birbirinden güzel ve zarif […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir