2015 Tesettür Nişan Kıyafetleri

28 Oca 2015

 

2015 yılında nişan töreni planlayan çiftler için öneriler ve gelin adayları için  seçtiğimiz abiye modellerini sizinle paylaşıyoruz.

z-peplum-abiye-elbise-yesil--mevra-103927-3

Gelenekler çerçevesinde uygun görülen hazırlıklar yapıldıktan sonra en önem verilen detay nişan kıyafetinizdir. Tercih kişiye göre değişse de, herkesin ortak temennisi o gün çok şık olmaktır. 2015 senesinde daha doğal makyaj, abartılı yapılmamış nişan başı trendi var. Bu yüzden gösterişli bir kıyafet seçebilirsiniz. Rengi de sezon trendleri arasında olan bu abiye sade bir nişan başı ile çok hoş duracak.

z-sahraabiye-pudra--gamze-polat-99736-1Nişan kıyafeti seçiminde yaşanılan zorluklardan biri kumaş seçimi. Genelde saten, kadife ve dantel işlemelerden yana tercih yapılır. Bu model, kararsız kalanlar için. Saten ve kadifenin zarif dantel detayı ile buluşmuş hali olan bu abiye, gün boyu rahat hareket etmenizi sağlayacak.

z-payet-islemeli-dantel-elbise--lacivert--modaysa-100676-1

En özel gününde sadece dantele güvenen gelin adayları bu tarz elbiseleri tercih edebilirler. Lacivert’in dantelle olan  birlikteliği sade kesimi ile şıklığa bürünüyor. Balık formundaki elbiselere danteli çok yakıştırıyoruz.  Detaysız aksesuarlarla kombinlenirse uyumlu bir görünüme sahip olabilirler.

z-dantel-pileli-elbise-zumrut--pinar-sems-99379-1

Göz alıcı görünmenin bir diğer yolu, göz alıcı detaylardan faydalanmaktır. Stil ipucu: İşleme detaylarını vücudunuzun üst bedeni ince ise üstüne, alt bedeniniz ince ise etek kısmına kullanın. Böylece daha zarif bir tarz yakalamış olursunuz. Pınar Şems önemli stil detaylarını vurguladığı bu abiyede zümrüt yeşilini tercih etmiş.

Diğer detaylara gelince:

Ayakkabınızı rahat kalıplardan seçmenizi öneriyoruz. Yine de giyecekseniz, topuklu ayakkabılar için tasarlanan çorap kullanın. Ayaklarınızı pudralayarak kaymasını önleyebilirsiniz. Uzun süre ayakta duracaklar için pedli çorap ağrıları minimuma indirebilir.

Manikür pedikür cilt bakımı gibi işlemleri bir kaç gün önce yaptırın. Bakımdan hassaslaşan ciltler uzun bir güne dayanıksızdır. Ayrıca kızarıklık oluşma riski almamış olursunuz.

Parfümden ziyade parfümlü vücut losyonu daha uzun süre kalıcıdır. Yoğun parfüm kokusundan rahatsız olanlar için ise ideal.

Hija‘nın en mühim hatırlatması ise, nişan başını kuaförde yaptırmamanız. Başınıza taktığınız boncuklar “Her mevsim yılbaşı ağacı” görüntüsünden başka bir fayda vermiyor. Hafif bir makyaj uyumlu bir şal ya da eşarp yeterli. 🙂

Her bir başlangıcın iki cihan saadeti ile devam etmesini dileyen tesetturgiyim.com en güzel abiye modellerini paylaşmaya devam edecek…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir