2016/17 Renk Trendi: Havadar Mavi (Airy Blue)

29 Kas 2016

Her sezon olduğu gibi bu sezon da Pantone düğmeye bastı ve sezonun trend renklerini açıkladı. Bu sezonun trendi olarak sunulan havadar mavi (airy blue) sonbahar-kış  sezonunda alışılagelmiş koyu tonların yerini daha açık ve pastel tonların  alacağının ilk habercisi gibi görünüyor. İnsan dinginliğin ve huzurunun rengi olan mavinin her tonunu ayrı ayrı sevenler için, bu pastel ve bir o kadar iddialı renge merhaba deme zamanı.

airy-blue

Mavinin bu eşsiz tonu şimdiden herkesi etkisi altına almaya başladı bile. Ünlü tasarımcıların ve markaların koleksiyonlarında göze çarpan havadar mavi tasarımlar, moda ikonlarının dolaplarına çoktan girdi. Trençkotlar, elbiseler, kazaklar ve daha birçok ürün bu güzel rengin etkisi altında kalmış gibi görünüyor. Romantik ve bir o kadar da etkileyici bu renk gün ışığına, gece karanlığına ve açık ya da koyu renklere oldukça uyumlu! Esmer, kumral ya da sarışın olmanız da fark etmez; bu mavi her ten rengine farklı dokunuşlarda bulunuyor. Size kalan ise havadar mavilere gardırobunuzda yer açmak!

havadar-mavi

Sadece tekstil değil, aksesuar tasarımlarında da ünlü modacıların dikkatini çeken havadar maviler moda dünyasını uzunca bir zaman meşgul edecek gibi görünüyor. Siz de benim gibi kışın soğuk ve soluk yüzüne renk katmak isteyenlerdenseniz sezonun trend rengi olarak ilan edilen havadar mavilere bir şans verin.
havadar-mavi2

Tesettür giyime en çok yakışan renklerden olan maviye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir