2016 İlkbahar Yaz Aksesuar Trendleri

29 Şub 2016

 

Biz kadınların en az giyimi kadar özen gösterdiği bir şey var ki; o da aksesuarlar. “Şıklık detaylarda gizlidir” mottosunu tarzına adapte edebilenler her zaman diğerlerinden bir adım önde kuşkusuz. Herkes uyumlu giyinebilir ama aksesuar kullanmak ince bir zevk meselesidir. Hazır takvimler baharın ilk ayı Mart’ı gösterir, yavaş yavaş ısınan hava ve doğanın uyanışıyla içimiz kıpır kıpır olmaya başlarken;2016 ilkbahar yaz aksesuar trendlerini keşfetmenin şimdi tam zamanı!

Eklem Yüzükleri: Birkaç sezondur parmaklarımızdan düşmeyen eklem yüzükleri daha ince ve zarif halleriyle yeni sezonda da karşımızda. Bu trendi uygularken belki de en önemli püf noktası parmaklarınızı daha zarif gösterecek modeller seçebilmek. Bu yüzden mutlaka deneyerek satın almalısınız.

 2016-aksesuar-trendleri2016-aksesuar-trendleri

2016-aksesuar-trendleri 2016-aksesuar-trendleri

Güneş Gözlüğü: Güneşin gözlerinizi esir almasına izin vermek niyetinde değilseniz bu hafif ve bir o kadar da cool görünüm vadeden modellerden en kısa zamanda edinmelisiniz. Malum gözlükçüler yazın geldiğini hissedene kadar sezon sonu indirimlerine devam ediyor. Sıkı bir pazarlıkla bu stil gurusu gözlük modellerine sahip olabilirsiniz. Hangi model alacağınıza karar veremiyorsanız, bir çok ünlünün de kullandığı Ray-Ban modellerine göz atmadan karar vermeyin. Özellikle round metal, club master ve wayfarer modelleri çok moda.

2016-aksesuar-trendleri 2016-aksesuar-trendleri

Arma ve Rozetler: Bu sezon her yerde kendini gösterecek ve tarzınızı sıradanlıktan uzak tutacak arma, rozet ve bilimum grunge detaylar tekrar geri dönüşte. Çantalar, ceketler hatta pantolonlar tekrar asi ruhuna kavuşacak.

zara-jacket     Yamalı-kot-ceket-kombinasyonu

2016-trendleri

Püsküller: “Püsküllü bela” deyimi boşuna ortaya çıkmamış anlaşılan. Daha yeni yeni bu trendin peşimizi kolay kolay bırakmayacağını idrak ediyoruz. Nedense tasarımcılar sezon ayırmaksızın her koleksiyonda püskül kullanmaya devam ediyor. Püsküllü çantası, kimonosu olmayan kalmasın!

2016-aksesuar-trendleri 2016-ilkbahar-yaz-aksesuar-trendleri

Kulaklıklar: Dolce&Gabbana kulaklık tasarımı yaparsa ne olur? Tabii ki hayal gücünde sınır tanımayan tasarımlarla birlikte sıradan kulaklıklar rafa kalkar. En süslü en feminen detaylar kulakları bile bayram ettirir.

2016-ilkbahar-yaz-aksesuar-trendleri 2016-aksesuar-trendleri

Etnik Kolyeler: En doğal malzemeli ahşap, taş ve boncuklardan tasarlanmış büyük kolyeler, etnik trendinin etkisiyle yine gündeme yerleşiyor. Mümkün olduğunca büyük taş ve ahşap formların kullanıldığı sıradanlıktan uzak modeller yanında farklı ip kordonların ve metalin kullanıldığı tasma tarzında sert metaryallere de sıkça yer verilmiş.

2016-aksesuar-trendleri 2016-aksesuar-trendleri

Çift Çanta: Bir çanta yetmez iki tane olsun diyenler için “Double Bag” modası minareye kılıf niteliğinde. Bu çantalar ne diyenlere  çift çanta moda deyip geçebilirsiniz. Kimse inanmasa da siz keyfinize bakın. Moda bu sezon çanta aşıklarından yana.

Chanel-Spring-2016-Travel-Bag spring-summer-2016-accessories-trends

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir