2016 İlkbahar / Yaz Ortanca Koleksiyonu

16 Nis 2016

İlkbahar’ın başında açıp Sonbahar’ın sonuna kadar solmayan Ortanca Çiçeği gibi uzun ömürlü bir koleksiyon hazırlamak istedim.

Sıfırdan bir başlangıç değil de önceki sezonların etkisi olsun istedim üzerinde, her yıl eski tohumundan açan Ortanca Çiçekleri gibi…

Güney Asya’dan Amerikaya kadar dünyanın her yerinde yetişebilen bu çiçek gibi tasarımlarım da her yerde olsun istedim.

Onlarca rengi içinde barındıran güzel tonların yanında en çokta pembe olsun istedim, Asya’da sevgiliye verilen pembe ortancalar gibi…

İşte bu heves ile çıktı Ortanca Koleksiyonu!

Muhafazakar kadının ihtiyacı olan günlük parçalara ağırlık verdiğim tesettür giyim 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’mda, önceliğim doğal içerikli kumaşlardan yana oldu. Yaz aylarının sıcak günlerinde sizleri daraltmayacak pamuklu kumaşlar ve sade bir çizgide ilerledim. Minimal dokunuşlarla hazırladığım koleksiyonun ilk ayağı uzun gömlek/tunikler oldu. Model boyları 105 cm civarında olan tuniklerin diz altında olduğu için tesettürlü kadınların ihtiyacını karşılayacağını düşündüm. Kolye ile kombinlemek isteyenler için gizli düğmeli olarak üreterek karmaşadan uzaklaştırdım. Hem spor hem klasik tarzda hazırladığım parçaları sizler için kombinledim.

Tesettür kombin

Pantone’nin bu yaz için seçtiği renklerin başında gelen quartz pembe ve buz mavinin uyumunu yakalamak istedim bu kombinde. İster jean pantolonlarla ister kumaş pantolonlarla kombinlenebilir. Etek ucu ve yakasındaki mavi garnilerin ekru rengindeki modeli de mevcut. Seçim sizin! Hangi ”Ortanca” sizin olsun istersiniz?

tesettür spor kombin

Limon rengi ve ekru garnili gömlek/tunik ile klasik ve spor çizgiyi derledim diyebilirim. Rahat kalıbı ile gününüzü rahat geçirebilir, küçük detaylarla kombininizi akşama taşıyabilirsiniz.ortanca koleksiyonu

Sıcak yaz günlerinde piknik sepetini koluna takıp kaçmak isteyenler için bir kombin olsa da, beyaz tunik her zaman kurtarıcı parçanız olmaya aday.

Koleksiyonun ilk ayağı olan tuniklere yeni modeller ve yelek, pantolon gibi parçalar yakında eklenecek. Tüm modelleri Modanisa.com‘dan inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Sevgiler…

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir