2016 Triko Elbise Rahatlığı

15 Ara 2015

Kuru ayazın yüz gösterdiği bugünlerde en çok ihtiyacımız olan şey sıcak tutan kıyafetler. Ancak kat kat giyinmeyi genel olarak sevmeyiz. Kat kat giyindiğimiz zaman rahat hareket edemez ve işlerimizi yapmakta güçlük çekeriz. Bu yüzden hem sıcak tutacak, hem de tek giysiyle rahat edeceğimiz kıyafetler ararız. Bu yüzden yün ağırlıklı kıyafetlere ağırlık  vermenizi tavsiye ederim. Mesela angora yünü olabilir. Görünümü son derece ince ama giydiğiniz zaman kalın kazaklardan daha sıcak tutacak bir yapısı vardır. Çünkü tamaman doğal. Peki, doğal yünlü kıyafetleri nasıl kullanabiliriz? Bu konuda trendlerden yararlanmaya ne dersiniz? 2016 triko elbiseler tamda istediğinizi veriyor. İnce, uzun ve giy-çık rahatlığını yaşıyor. Podyumları sallayan ve bir rüzgar gibi esip hayatımıza sıcacık dokunuşlar yapan triko elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Angora

Uzun salaş triko elbiseler hem sıcacık tutuyor, hemde rahatlık sağlıyor. Dilerseniz uzun çizmelerle, dilerseniz pantolon ile tercih edilebilir.

triko elbise

2016 sezonu etnik desenlerini hepimiz çok sevdik. Böyle bir trend 2016 sezonunda zirvede yaşanırken başka trendle neden birleşmesin? Şıklığınızı bu soğuk kış aylarında yaşayabilmeniz hayal olmayacak.

kışlık-triko-elbise-modelleri-2016

Podyumlarda salaş ve kısa triko elbiselerde yer aldı. Trikonun en rahat halini yaşatan ünlü tasarımcılar sayesinde sıcak, şık ve rahat bir kış kadınları bekliyor.

triko-elbise-modelleri

2016 triko elbise rahatlığı giydiğiniz zaman kendini sıcacık hissettireceğe benziyor. Bu elbiseleri dilerseniz özel bir gecede bile kullanabilirsiniz. Çünkü triko şıklığı, günlük tasarımlardan özel tasarımlara kadar birçok markaların kreasyonlarına dokunuş yapıyor. 2016 kış sezonunu triko elbiselerle şık, rahat ve sıcak bir şekilde geçirebilirsiniz.

Peki, tesettür giyimde triko elbisenin kullanım şekli nasıl olmalıdır?

tesettürlü uzun triko elbise

Dilerseniz dar paça kot pantolonlarınızda, dilerseniz çizme ile kullanabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir