2016 Yaz Modası Tesettürlüleri Sevindirecek

29 Oca 2016

 

2016 yaz modasını mercek altına alırken, yeni sezonun tesettürlü hanımları sevindirecek trendleri gözümüzden kaçmıyor. İlkbahardan yaza doğru romantik bir geçiş yapacakmışız gibi görünse de, trend bir görünüm yakalamak bu yaz daha fazla cesaret istiyor.

Daha önce 70’li yılların silüetinde bir yaz geçireceğimize dair ipuçları vermiştik. Moda dünyasının eski arenasında yeni tasarımların  boy göstereceği bir sezon bizi bekliyor. Tanıdık çizgileri zamanın ötesine taşıyan tasarımcılar, caddeleri podyuma dönüştürecek ve kumaş dokuları koleksiyonları öne çıkarma görevini üstlenecek.

2016 yaz modası

Trençkotlar, ilkbaharda klasik görünümlerini teknoloji ile yenileyecek. Benzer tonları kullandığınız sürece, her deseni bir araya toplayabilmek artık mümkün. Desenli, bileklere kadar inen uzun boyları ile trençkotlar ilkbahar gibi yaz mevsiminde de fazlasıyla pozitif.

2016-ilkbahar-yaz

“Ceketim boxy, eteğim maxi” sloganı ile uzun eteklere, bol pantolonlara gardrobunuzda yer açmaya başlayın. Kutu gibi düz formdaki ceketler, bol parçalara çok yakışırken, daha fit ve rahat hissettirecek. İlk bakışta rengarenk gibi görünse de, kendi içinde doku ve renk uyumu olduğu anlaşılıyor. En kısa eteklerin bile diz hizasında olacağını göz önüne alırsak, ilk tercihimizi bileklere kadar olanından kullanmak akıllıca olacaktır.

2016 tesettür elbise

Omuz kısmı volanlı elbiseler, olabildiğince kabarık ama yumuşak formda kollar, fırfırlar…Eğer bu özelliklere sahip maxi boy bir elbise edinmişseniz şanslısınız. Bu görünümü bildiğimiz prenses model kollardan ayıran şey, daha dökümlü ve kabarık olmaları. 70’li yılların gelinlik modellerinden fırlamışcasına duran bu stil, eşofman üstlerinde bile etkisini gösterecek. Yeni sezonun mottosu: dar değil, bol bol rahatlık olacak…

2016 moda

Bu görsel için, geceden gündüze 2016 stilinin ön gösterimi denebilir. Serin ilkbahar akşamlarının gösterişli yapay kürk etollerinden, sıcak yaz günlerine dek, daha özgür bir duruş var. Dahası, maksi elbisenin içine tişörtten bluza kadar her şey giyilebiliyor. Bu noktada devreye bir parça cesaret girmesi gerekiyor.

2016 yaz sezonundan izler taşıyan önerilerimizi takip etmenizi öneriyoruz. Şimdiden farklı detaylara sahip parçalar edinmek, yaz sezonu için iyi bir yatırım olabilir.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir