2016'nın Renkleri Serenity ve Rose Quartz

16 Oca 2016

 

Pantone her yıl olduğu gibi bu sene de yılın renklerini seçti. Ancak bu sene bunu yaparken bir değişiklik yaptı ve iki rengi 2016’nın rengi olarak ilan etti. 2016 yılının renkleri, Serenity ve Rose Quartz. İlk defa böyle bir seçim yapan global renk otoritesi bu iki rengin güzellik, tasarım ve moda gibi estetik alanlarda önemli bir yeri olduğunu vurgulamanın yanı sıra, Serenity ve Rose Quartz renkleri ile cinsiyet eşitliği mesajını dünyaya iletmeyi amaçladığını açıkladı. Biz de bu sene her yerde sıkça göreceğimiz bu iki rengi ne şekillerde kullanabileceğiniz hakkında fikir vermek üzere iki kombin hazırladık.

serenity_rengi_tesettür_kombin

Kombinlerimizin ilki belki de mavinin en güzel tonlarından birisi olan “Serenity” renginin ağırlıkta olduğu bir kombin. Mavi tonuna göre her türlü stil ile harmanlanabilen bir renk. Ben bu renk tonunu, hem çok şık Audrey Hepburn’inki gibi sade ve elegan tarzlara, hem de benim sizler için hazırlamış olduğum gibi spor kombinlere çok yakıştırıyorum.pink quartz tesettür kombini

Pink Quartz rengi ise, aklımın balerin tütülerine gitmesine sebep oldu ve hemen Rochas’ın bu balerin baskılı eteği aklıma geldi. Pembe -özellikle de böyle pastel tonlardaysa- hemen masumiyet ve naifliği çağrıştırıyor. Bu rengin naif oluşu tabii ki kendimizden bir şeyler katamayacağımız anlamına gelmiyor, model ve renk itibari ile ne kadar ağırbaşlı olursa olsun üzerindeki baskıların eteğe kattığı enerji aşikar. Siz de böyle pastel tonlarda bir kombin hazırlarken eğlenceli bir broş, baskılı bir tişört gibi küçük detaylarla stilinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir