2017 Moda Trendleri Bizden Yana

06 Sep 2016

 

Geçtiğimiz sezon ipuçlarını verdiğimiz 2017 moda trendleri, sakinliği, temiz görüntüsü ve tesettüre uyarlama açısından sağladığı avantajları ile bizden yana. Daha önce de bahsettiğimiz Matruşka stilini barındıran yeni sezon, bu stil ile pardesülere ve dış giyime daha fazla yer veriyor.

2017

Uzun pileli etekler ve elbiseler ile yazdan kışa geçerken yabancılık çekmeyeceğiz. Yeni sezonda artık daha uzun etek ve elbise boyları, tesettür açısından umut verici. “Bunun uzunu yok mu?” sorusunu daha fazla sormayacağımızı ümit ediyoruz.

Etek modelleri için tıklayın.

2017 trendleri

Askeri ceket ve pardesüler, yeşilin tonları ile daha da iddialı. Bu duruşu görünce, pardesüyü özlediğimizin farkına varabiliriz. Dikkat çekecek bir diğer trend ise, pardesü ve ceketlerde büyük kemerler olacak. Eski pardesünüzü yeni sezona taşımanın pratik yollarından biri, geniş bir kemer edinmek. Bu noktada renk uyumuna takılmamanızı öneriyoruz.

Pardesüler için tıklayın.

2017 trendleri bizden yana

Sadeliğe dönüş yok. Parlaklığa vurgu yapan 2017 modası, desenler, işlemeler ve baskı teknikleri ile ağırlığını geçen sene olduğu gibi bu sene de hissettirecek. Bu parlaklık, örgü ören anneannelerimizi hatırlatmıyor mu? Sanırım bu tip parlak yünler raflardaki yerini koruyacağa benziyor.

Kazaklar için tıklayın.

tesettür

Örgülerden bahsetmişken dantelleri atlamıyoruz. Hem örgü hem de dantel detaylarında makbul olan, el işi ile yapılması. Biz geçen sene, anneanne ve babaannelerinizle iyi geçinin demiştik 🙂 Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış olsa da, en soldaki model dikdörtgen masa örtüsünü üzerine geçirivermiş gibi görünebilir. Bunu da yapacak kadar cesursanız, sizi kimse durduramaz. Büyüklerimizin ortadaki hanıma yorumu “Bununla üşütürsün evladım” olacağından, daha giyilebilir modelleri tercih edip elinizi çabuk tutmakta fayda var. Çünkü bu sezon elbiseler pardesüler gibi dantel elbiseler de uzun boyda.

hija (2)

“Olabildiğince desen ve renk” yeni sezonun özeti. Bahsettiğimiz gibi, yazdan kalma eteklerinizi kış mevsimine rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bunun için pardesü, bot veya çizme yeterli olacaktır.

Gitgide oversize beden, yani daha bol ve rahat giyim, modayı istila etmeye başladı. Bunun en güzel yanı, 2017 trendlerini kendimizden yana kullanabilecek olmamız.

Görünen o ki, moda gittikçe “Ne dilersen giy” felsefesi ile bağını güçlendirecek. Yeni sezon da bizden yana olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Oversize modeller için tıklayın.

 

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *