2017 Yaz Sezonu Ayakkabılarından 3 Stil Tüyosu

17 May 2017

 

Markaların yeni sezon koleksiyonlarını çıkardıkları ilk günlerde, havanın durumu hiç de yaz koleksiyonu baktıracak türden değildi. Ancak havaların da aniden ısınıp, canlanmasıyla insanlar mağazalara akın ettiler. Ben de sizlere yeni sezonda sık sık gözünüze çarpan, acaba nasıl kombinleyebilirim, nerede giyebilirim, çok güzel ancak kullanımı zor dediğiniz tarzdan modelleri incelediğim bu yazıyı hazırladım.

Beyaz Spor Ayakkabılar ve Ponpon Detaylar

Akşamların soğuğundan, zaman zaman aniden bastıran yağmurlardan yola çıkarak, şu sıralar en rahat kullanım sunan ayakkabı kuşkusuz spor ayakkabılar. Beyaz spor ayakkabılar ise, bu kategorideki en trend ve en şık olanları. Nasıl olmasın ki, beyaz spor ayakkabının avantajları saymakla bitmiyor. Öncelikle renginden dolayı her türlü kombine, her renge kolayca uyum sağlıyor. Ayrıca spor ayakkabı bir yana, beyaz spor ayakkabı kendi başına bir klasik oldu. Yani onu, diğerlerinden ayıran, ister spor, ister maskülen, ister feminen her türlü tarza yumuşak bir geçiş yaparak uyum sağlayabilmesinden kaynaklanıyor. Beyaz spor ayakkabınızı, bu sezon patlatan detay ise, rengarenk ponpon detayları. Evet, biraz değişik gelmiş olabilir, ama ufak bir dokunuşla kondurduğunuz bir ponpon, ne kadar tatlı ve ne kadar farklı bir tarzı ortaya koyuyor. Bazı markalar, beyaz spor ayakkabı ile ponpon detaylarını bir arada sunuyor. İsterseniz ponponları çıkararak sade haliyle de kullanabiliyorsunuz. Ne dersiniz sizce denemeye değer mi?

Küt Topuk Sandaletler ve Floral Desenler

2016 Sonbahar-kış sezonunda ayakkabılarda inanılmaz bir başkalaşım görmüştük. Topuk detayı ile farklılaştırılan ayakkabı modellerini de incelemiştim. Detayları Ayakkabıda topuk detayı ile fark yaratın adlı yazımda bulabilirsiniz. Küt topuk formu ise, en sevilen ve şu anda da devam eden topuk modeli oldu. Küt form, eski dönemlerin ruhunu yansıttığı için, biraz da modernize formlar tasarlanarak uyarlandığı için, hem şık hem de iddialı bir görünüm sergiliyor. Buna bir de floral desenler eklenince, ayakkabılar kendi başına patlayarak, kombinde öne çıkıyor. İsterseniz bembeyaz bir kombin yaparak sadece ayakkabıyı patlatırsınız, isterseniz de soft renk geçişlerine desen katarak ayakkabının kombin içerisinde uyum göstermesini sağlarsınız. Her halükarda kullanımı, tahmin ettiğinizden daha pratik ve görünümü tahmin ettiğinizden daha çarpıcı.

Terliklerde Metalik Etkisi

Metalik renk furyasının girmediği bir alan kaldı mı ki diye düşünürken, ayakkabılardaki uyumunu kimse es geçmemeli. Markaların ısrarla terlik koleksiyonları oluşturması da boşa değil. Özellikle dar paça jeanlerle, uçuş uçuş kumaşlı uzun etek ve elbiselerle, bilek boy pantolonlarla gayet güzel görünüyor. Metalik renklerle kombin oluşturmak, geçtiğimiz yıldan bu yaza hala oldukça trend olan bir yöntem. Terlikleri, bu tarz kombinlerde kullanabilirsiniz.

 

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir