3 Etek 3 Stil

30 Tem 2016

 

Her ne kadar eski mağara resimlerinden, Roma heykellerine kadar tarihin ilk çağlarındaki güçlü erkeklerinde görmeye alışkın olsak da, günümüz dünyasında etek kadınlık ve feminenlik ile bağdaştırdığımız bir parça haline gelmiş durumda. Öyle ki Vikipedi bile eteği tanımlarken “kadınlar için” ibaresini kullanmaya ihtiyaç duyuyor. Modanın hızına ayak uydururken bir uzayıp bir kısaldı. 19. yy’ın başlarında kadınların kendilerini daha “özgür” hissettirdiği için yöneldiği pantolon yavaş yavaş tekrar ikinci plana atılıyor. Günümüz modasında etekler küllerinden yeniden doğup podyumları ele geçiriyor. Hiç etek giymeyenimizin bile yavaş yavaş hayatına giren parça artık her zamankinden özgür. Her boy ve volumde karşımıza çıkan etekleri nasıl kullanacağımıza dair küçük ipuçları ise bu yazımızda sizlerle. etek

 

Eskiden sadece günlük kıyafet olarak kullandığımız etekler artık her an kullanılıyor. Aramıza yeni yeni giren abiye etek kavramı belki de abiye kıyafet seçenekleri arasında en kullanışlı olanı. Özel günleriniz için etek alırken hafif kabarık ve formlu etekler en kolay tercih edebileceğiniz modellerden birisi. Belden oturtmalı bu modelleri sade parçalarla kombinleyin. Gideceğiniz gece ve ortama uygun bir etek seçmekle başlayacağınız kombinde anahtar nokta fazlaya kaçmamak. Bundan birkaç sene önce Sarah Jessica Parker’ın payet eteğin üzerine giydiği salaş bluzu hatırlayın. Çok şık ve dengeli görünmüyor muydu? etek kombin

Günlük hayatta eteğin yeri git gide genişliyor. Rahat ve nefes alan etekler özellikle sıcak yaz aylarında elimizin en çok gittiği parçalardan. Öyle ki eskiden jeanlerin üzerine çektiğimiz düz beyaz tişörtleri artık eteklerimizin üzerine çekiyoruz. Sıcak aylarda kullanımı en rahat olan poplin gibi pamuklu kumaşlar, hem hafif formlu yapıları hem de terletmemeleri açısından eteklere çok iyi gidiyor. Midi ya da maksi boy eteklerinizi rahat sandaletleriniz ve büyük shopper çantalarınız ile kombinleyebilirsiniz.

piliseli etek kombini

 

Bu sene sadece etekte değil her şeyde sıkça gördüğümüz piliseli kumaşlar romantik tarza sahip olan tüm kadınların gözdesi. Tarz olarak kombin yaparken biraz düşündüren piliseli kumaşı daha modern parçalarla da birleştirebilirsiniz. Örneğin bol kesimli bir triko ile kombinlediğiniz eteğinizi kısa topuklu klasik modellerle tamamlayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir