30 Yaş Üstü Olmak Zorunda Değiliz

07 Şub 2018

 

Biliyorsunuz, büyük beden giyinen bir kadınsanız ülkemizde istediğiniz gibi kıyafetleri bulabilmek büyük bir işkence halini alabiliyor. Hele de sadece şıklık ve kaliteyi değil de alacağınız kıyafetin muhafazakar ölçütlere uyup uymadığını düşünmeniz gerektiği zaman bu durum daha da zor bir hal alıyor. Tabii burada bir de genç bir kadın olmanın farkından da bahsetmek lazım.

Zira ülkemizde büyük beden giyinen ve tesettürüne dikkat eden kadınların hepsi otuz yaşın üzerinde olmak zorundaymış gibi bir tasarım algısı var ne yazık ki. Bütün bunlara aykırı olarak hem genç kadınlara uygun olan, hem de büyük beden ve tesettürlü kıyafetler üreten firmaların sayısı oldukça az. Bütün bunları tek bir koleksiyonda birleştirebilen nadir markalardan birisi ise Alia.

Alia her sezon olduğu gibi bu sezon da iddialı parçalarla donatılmış bir koleksiyona sahip. Bu postta Alia sonbahar – kış sezonuna ait Alia parçaları ile sizin için hazırladığımız kombin önerileri ile karşınızdayız.  Keyifli okumalar!

tesettur-muhafazakar-buyuk-beden

Stilinizi nasıl tanımlarsınız? Minimal, sportif, casual? Eğer gardırobunuz spor şık parçalardan oluşuyorsa ve sizin için rahatınız da en az şıklığınız kadar önemli ise, bu kombin önerimizi çok seveceksiniz! Alia sweat ceketi jean pantolonlarınız ve chunky botlarınız ile kombinleyebilirsiniz. Kombininizi uyumlu bir sırt çantası ile tamamlayabilirsiniz.

tesettur-muhafazakar-buyuk-beden

Bazılarımız için birinci öncelik her zaman için rahatlıktır. Değil mi? Eğer sizin için de rahatlık birinci sıradaysa, ya da spora giderken giyecek bir şey bulmakta zorluk yaşıyorsanız tercihinizi Alia’nın biribirinden şık eşofman takımlarından yana kullanabilirsiniz. Söz konusu eşofman takımı olunca kombininizi tamamlamak için spor ayakkabılardan daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz. Ya siz?

tesettur-muhafazakar-buyuk-beden

Alia ile son kombin önerimiz ise yaz kış dinlemeden şıklığından ödün vermeyen kadınlar için. Senenin trend detaylarını bir araya getirdiğimiz bu kombin ile gittiğiniz her yerde şıklığınız ile konuşulacaksınız. Bu sene koleksiyonlarda en çok gördüğümüz detayları bir arada kullanmayı tercih ettik; inci ve nakış. İnci detaylarla bezenmiş Alia elbiseyi nakış işlemeli botlar ile kombinleyerek sezon trendlerini on ikiden vurmaya ne dersiniz?

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir