5 Adımda Kışın Beyaz Nasıl Giyilir?

01 Ara 2015

 

“Zürefanın düşkünü, beyaz giyer kış günü” sözünün manası hala tam karşılığını bulamamış olsa da, beyaz her dönemde zerafetin temsili olmuştur. Bu düşünceden yola çıkarak zarif kişilerin beyazı yaz aylarında tercih ettikleri gibi, kış günlerinde de yağmur çamur demeden giyer olması alay konusu olmuş olabilir. Peki kışın beyaz giyilir mi? Devir öyle bir devir ki kimsenin kimseye bu giyilmez şu giyilmez demeye hakkı yok. Ancak herşeyin bir usulü olduğu gibi kışın beyaz giymenin de kuralları var. Hazırsanız başlıyoruz!

1.Başlangıçta beyaz tonlarından destek alın. İlla çiğ bir beyaz giymek şart değil. Kırık beyaz, ekru, krem vs. öyle güzel tonları var ki bu rengin; kış boyunca ayrı kalmak olanaksız. Üstelik bu tonlar her renkle de uyum yakalamak için kolay bir yöntem.

kisin-beyaz-giyilir-mi

kis-stili-beyaz

2.Pastel renklerle birlikte kullanmayı deneyin. Kışın beyaz günlerine de monoton gri havaya da renk katacak bu romantik renkler, sadece sizin değil; etrafınızdakilerin de modunu yükseltmek için birebir. Bebe mavisi bir şal, beyaz bir kazak ve kot etek altına giyeceğiniz botlarla soğuk kış günü stilinizi oluşturabilirsiniz.

pastel-kis

winter_pastel

3.Beyaz giymenin cesur adımı büyük parçalarla işe başlamak. Mesela beyaz bir kaban ile karlar kraliçesine özenmeyi bırakabilir ve kendi masalınızı yaşamaya başlayabilirsiniz.

 winter-trend-white

4.Basic parçalar kurtarıcınız olsun. Naif bir stilin yanında etkileyici bir havaya da sahip olan beyazın etkisinden rol çalmanın en kolay yollarından biri de boğazlı kazaklar. Sıcaklığının yanında dolabımızın temel parçaları arasında da yer alan basic parçalarda beyaz ve tonlarına yer vererek bu şıklığı basit çözümlerle yakalayabilirsiniz.

kis-stili-beyaz

5.Aksesuarda beyaz kullanmanın mevsimi yok. Spor parçalarla beyaz bir sırt çantası, günlük temponuza eşlik edecek inci beyaz bir clutch ya da krem rengi bir satchel. Hangisi karar veremediniz değil mi? Çünkü hepsi mevsimsiz bir seçim. Aksesuarlarla oyun alanınızı genişleterek trendleri yakından takip edebilirsiniz.

3eeff57a9a681ff59819ceda0cecdcc8 zat20_classic-white_angle_1

 

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir