5 Adımda Sağlıklı Saçlar

01 Kas 2014

Sağlıkla ışıldayan saçlar artık hayal değil! Dizi oyuncularından neyiniz eksik? Kısa süreliğine bütün oyuncuların sağlıklı parlak saçlarının ortak sırrı olan ürünümüz…. İnanın bahsettiğim bu değil, mucizevi büyülü ürünler aramaktan yorulduk, zaten güzellik sevdamızın farkında olan firmalara öyle çok inandık öyle çok her defasında bir umut ürünlere sarıldık ki… Sonuç? Ürünleri kullanırken kendini toparlar gibi olan saçlarımız ürün bittikten sonra tekrar sönükleşti.  Sağlıklı saçlara sahip olmak için bir başka açıdan bakmaya ne dersiniz?

1. Uyku öncesi rutininize bir de saçlarınızı örmeyi ekleyerek gece boyunca saçlarınızda oluşacak kırıkları önleyebilirsiniz.

örgü

2. Tırnaklarınızı kısaltın.  Saçlı deriyi tırnakla kaşımak ya da şampuanlamak saçlarınıza iyi gelmiyor inanın, saç kökleriniz parmak uçlarınızla yapacağınız masajlarla çok daha iyi anlaşacak.

nail

3. Her ay 1-2 cm saçlarınızı kesin. Kırıklarınızı aldırmak için kuaförlerin insafına kalıp ne kadar kesecek diye gerilmenize gerek yok, evde kendiniz de yapabilirsiniz. Videodaki adımları izleyerek makasın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.

4. Elma Sirkesi: Banyodan çıkmadan önce saçlarınızın son durulamasını elma sirkeli suyla yapın. Elma sirkesi saçlarınızı parlatır ve yumuşatır. Kokusu için endişelenmenize gerek yok çünkü kuruduğunda sirke kokusu kalmıyor. Kepeği önlemesi cabası.

elma-sirkesi

 

5. Saç Kurutma Makinesi: Kullanmayın. Havlu kullanmayın. Banyodan sonraki saçlarınızı haşlanmış spagetti gibi düşünebilirsiniz, en kırılgan haldeyken havluyla ovalayarak kurutmanız kırıklarınızı artırır. Bunun yerine pamuklu tişörtlerinizi kullanın. Tamamen kurutmak için 2-3 tişört değiştirmeniz gerekebilir.

makarna

 

Sağlıkla ışıldayan saçlarınızı gölgede bırakan tek şey huzurlu gülümsemeniz olsun efendim.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, selametle.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir