6 Adımda 2018 Sonbahar Aksesuar Trendleri

27 Eki 2017

 

 

 

Moda dünyasının en yoğun ayını, Eylül’ü geride bıraktık. Tüm moda severler olarak not defterlerimiz elimizde defileleri izledik. Sezonun önemli trendlerini kaydettik. En trend renkler, desenler, dokular ne? Hepsini dikkatle inceledik. 2018 sonbahar aksesuar rrendlerini detaylıca not aldık. İşte 6 adımda  2018 sonbahar aksesuar trendleri!

1.Küçük Ama Etkili: Broşlar

Bronz Çağ’daki Fibula broşlarından beri neredeyse 3000 yıl geçti. Ancak aradan geçen bu zaman broşların modasını geçirmeye yetmedi! Moda tarihinin başından beri sönmeyen bu trendi yaz sezonu defilelerinde sıkça görmüştük. Broş trendi 2018 sonbahar sezonunda da yükselmeye devam ediyor. Alexander McQueen’den Christopher Kane’e birçok tasarımcı koleksiyonunda broşlara yer vermişti. Sen de kombinlerini canlandırmak için broşlardan yardım alabilirsin!

2.Yumuşak ve Kabarık: Kürk

Geçtiğimiz günlerde Gucci artık koleksiyonlarında gerçek kürk kullanmayacağını duyurdu. Yine Stella McCartney doğaya karışmaları çok zor olduğu için artık koleksiyonlarında suni kürk ve tüy kullanılmayacağını açıkladı. Bütün bu gelişmeler gerçekleşirken diğer tarafta sonbahar koleksiyonlarında özellikle ayakkabı ve çantalarda kürk ve tüylerin yükselişini izledik. Gelecek yıllarda kürk ve tüy ile ilgili modanın nihai kararı ne olacak bilinmez. Ama 2018 sonbaharında bu iki dokuyla sıkça karşılaşacağımız kesin!

3.Asaletin Zamansız Sembolü: İnci

Modası asla geçmeyecek ender mücevherlerden birisi inciler. Yüzyıllardır asaletin timsali olan inci genellikle yaşça daha olgun kadınlara yakıştırılır. Ancak 2018 sonbahar koleksiyonları bu ezberimizi bozdu. Miu Miu inciyi yırtık kotlarla bir araya getirirken; Rag&Bone sportif tasarımları ile inciyi yeniden yorumladı. 2018sonbaharında inci en büyük yükselişlerinden birisini yaşıyor.

4.Yataktan Hiç Çıkmamış Gibi: Kapitone Atkılar

Son yıllarda atkı ve şallar ilhamını yataklarımızın konforundan alıyor! Geçen seneki battaniye şal modasının ardından bu yıl kapitone atkılar trend parçalar arasındaki yerini aldı. Kalın ve yumuşak dokuları sayesinde bütün gün yorganlarımızın konforu ile gezeceğiz, ne dersiniz?

5.Minyatür Sanat: Mini Çantalar

Telefonlarımız büyüdükçe çantalarımız küçülüyor! Teknolojik ürünlerin  gitgide irileştiği şu günlerde çantalar onların inadına küçülüyor. Sezonun en büyük trendlerinden birisi mini çantalar. Mini çantaların kullanışlılığı belki tartışılabilir. Ama şirinlikleri kesinlikle tartışmaya açık değil!

6.Göz Dolduran Tabiat: Doğal Taştan Kolyeler

Elie Saab’dan Alexis Mabille’e birçok tasarımcının koleksiyonunda göz dolduran doğal taş kolyeleri gördük. Oldukça büyük ölçülerde kullanılan taşların bir başka dikkat çeken özellikleri ise işlenmemiş olarak kullanılmalarıydı. Hem enerjinizi yükseltecek hem de kombininizi zenginleştirecek taş kolyeler sezonun gözde parçalarından!

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir