6 Farklı Tarz ile Sandaletler

11 Haz 2016

 

Son birkaç sezondur geçmişten zıplayıp gelmiş farklı modelleriyle, en beğendiğimiz ve en kullanışlı parça sayılabilecek olan sandaletler, yaz aylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Öyle ki davetlerden, pikniğe; günlük kullanımdan plajlara kadar her yerde tercih edebilme imkanı sunacak çeşitlilik ve tarzda sandalet bulmak mümkün. Çeşitlilik arttıkça, kararsızlık da doğru orantılı olarak artıyor. Renk çeşitliliğinin genişliği zaten almış başını giderken, bir de üzerine hangi tarza uygun, hangi koşullara uygun soruları kafa karışıklığına sebep oluyor. Sandalet dünyasında detaylar oldukça fazla. Topuk yüksekliği, topuk şekli; hangi materyalden yapıldığı ve tabii ki kalıbı… Bunlar bir ayakkabıyı karakter sahibi yapan detaylar. Sandaletlerde de aynı durum söz konusu.

1.Minimal Sandaletler

Günlük hayatınızda birçok şekilde kullanabileceğiniz modeller, minimal tarzdaki modellerdir. Az detayları, sade görünümleri şıklıklarından hiçbir şey eksiltmez, hatta çoğu zaman kendine hayran hayran baktırır.

6 Farklı Tarz ile Sandaletler minimal

2.Bohem Sandaletler

Geçmişten göz kırpan bir çift sandaletle nerelere gidilmez ki… Bohem tarz sandaletler jeanlerle, volanlı tuniklerle, rengarenk aksesuarlarla ve şallarla harika olur. Örneğin püskül detaylar içeren aynı zamanda bu sezonun en öne çıkan detayı olan bağlama stili ile böyle bir sandaleti uçuş uçuş kumaştan dikilmiş bir elbiseyle de kullanabilirsiniz; ya da skinny jean ve renkli kolyelerle hareketlendirdiğiniz uzun ekru bir tunikle de kullanabilirsiniz.

6 Farklı Tarz ile Sandaletler bohem

3.Vintage Sandaletler

Vintage modeller, zamansız modellerdir. Alıp uzun yıllar kullanırsınız ve kullanmaya da devam edersiniz. Hiçbir moda akımının dışarısında kalmaz. Hele ki kaliteliyse her detayıyla eskimemeye devam ederler. Vintage model sandaletleri günlük kullanımda veya  daha şık akşam davetlerinde tercih edebilirsiniz. Bu petrol yeşili kalın topuklu model ise, hem aşırı rahat hem de çoğu kombine rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir model.

6 Farklı Tarz ile Sandaletler vintage

4.Feminen Sandaletler

Kadını güzelliğini zarifçe yansıtan feminen tarzda sandaletler, daha şık daha göz alıcı modeller oluyor. Davetlerde, abiyelerle beraber kullanımı daha uygun. Bu muhteşem detaylara sahip saten sandalet,  en sade abiyelerinizi bile şıklık çıtasının zirvesine çıkaracak güzellikte.

6 Farklı Tarz ile Sandaletler feminen

5.Hippi Sandaletler

Rahat, salaş ve böyle olduğu için güzel olan bir tarz; hippi tarzı. Karmaşık desenler, bağcıklarla beraber oluşturulmuş ekstra karmaşa daha ve festival havasında bir model…

6 Farklı Tarz ile Sandaletler hippi

6.Modern Sandaletler

Modern tarz sandaletler genelde ergonomik olur. Minimalist şıklığı vardır ancak bir o kadar gösterişlidir. Kısacası modern şıklık kavramıyla uyum içindedirler.

6 Farklı Tarz ile Sandaletler modern

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir