Aaaa… Türküler Çok Seviliyormuş!

24 Nis 2018

 

Son zamanlarda Türk pop dünyasını şaşırtan bir olay yaşandı. Popçu Burcu Güneş, türkü albümü yayınladı. Albüm çok satıyor. Şimdi herkes soruyor: Hani şimdiki nesil türkü sevmezdi?

Burcu Güneş, müzik hayatının 20. yılını çok özel bir türkü albümü ile kutluyor. 12 türküden oluşan ‘Anadolu’nun Güneşi’ 40’tan fazla ülkede Apple World Music kategorisinde yer aldı. Dijital platformlarda 9 Mart’ta satışa sunulan albüm, 100’e yakın ülkede dijital platformlardan indirilebiliyor. Bazı ülkelerde çok satanlar listesine girdi. Bugüne dek Türkiye’de örneği görülmeyen bu başarıyı ilk kez Burcu Güneş yakaladı.

Albümde Neşet Ertaş’tan “Sen Benimsin, Nar Danesi & Yanıyorum”, Aşık Sümmani’den “Ervah-ı Ezelden”, Kul Ahmet’ten “Yoh Yoh”, Ali Ercan’dan “Adaletin Bu Mu Dünya”, Aşık Mahzuni Şerif’ten “Han Sarhoş”, Karacaoğlan’dan “Üryan Geldim”, Hasan Durak’tan “Bir Ay Doğar”, Hüseyin Ay’dan “Oy Beni Vurun” ve Sabahattin Ali şiiri olan “Kıyamadığım” türküleri var. Türkülerin düzenlemeleri Levent Güneş, Ender Akay, Sunay Özgür, Engin Arslan ve Onur Özçelik’e ait.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir