Abiye Elbise Seçimi İçin İpuçları

12 Ağu 2015

Elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken iki önemli konu var; biri renk, diğeri ise model seçimi. Farklı ten ve vücut yapılarına sahip olmak sizi korkutmasın, bu farklılıkları avantaja çevirmek mümkün. Davetlerin en şık ve havalı hanımı olmak doğru tercihleri yanyana getirebilmekten geçiyor. Önceliğimiz renk seçimi… Siz de benim gibi esmer tenli iseniz turkuaz, gece mavisi, mor ve bordo renkleri size ilham verebilir. Kumral hanımlar için önerimiz altın tonları, şeftali, kayısı ve tarçın. Sarışın hanımlara ise, renk tercihlerini gül kurusu pudra ve maviden yana kullanabilirler. Siyah, gri, beyaz, krem, kırmızı, fuşya gibi renkler ise, tüm ten renkleri ile uyumlu kurtarıcı renkler ancak cıvıl cıvıl yaz düğünlerinde siyah renk giysilerden uzak durmak da fayda var.

En önemli ve altın kural ise, ne giyip neyi giyemeyeceğimizi iyi bilmek. İşte vücud tipleri ve giyim önerileri.

 

Vucüd Tipi

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Olanlar

Vücudunuza oturan belinizin inceliğini vurgulayan balık elbiseler ya da basene kadar oturup aşağıya doğru uçuşan elbiseler size çok yakışacaktır. Vücuda yapışan likralı kumaşlardan kaçınmak da fayda var. Üstünüze oturan veya yumuşak dökümlü modeller size ilham verebilir.

islemeli-balik-abiye-elbise--gmavi--zehrace-136124-2

Ürüne göz atmak ve sipariş vermek için tıklayınız.

Elma Vücut Tipine Sahip Olanlar

Dikkati bel bölgenizden uzaklaştırıp, bel ve boyun bölgesindeki işleme ve eklemelerden de kaçının bu bölgedeki dikkat çeken bir detay sizi olduğunuzdan iri gösterecektir. Sade ve düz elbiseler sizi hem şık hem zarif göstermeye yetecektir.

 

papatya-elbise--ekru--dilek-etiz-138257-1

Ürüne göz atmak ve sipariş vermek için tıklayınız.

Armut Vücut Tipine Sahip Olanlar

Bel üstü kısmında desenler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ancak bu detayları abartırsanız daha geniş görünebilirsiniz. Ne kadar sade bir gece elbisesi seçerseniz, o kadar zarif ve sofistike görünürsünüz. Omuzları vurgulamak için küçük vatkalar kullanabilirsiniz. Fakat kısa boyluysanız, vatkaların belli belirsiz olmasına dikkat edin. Amacınızın ilgiyi kalçalardan uzaklaştırmak olduğunu unutmayın. Göğüs kısmı oturan, robadan genişleyen bir elbise basen kısmınızı saklayacağı için  Basene kadar hafif üstünüze oturan ve basenlerde bollaşan gece elbisesi sizin için uygun olur.

gold-payetli-abiye--murdum--gamze-polat-139645-1

Ürüne göz atmak ve sipariş vermek için tıklayınız.

Düz – Dikdörtgen Vücut Tipine Sahip Olanlar

Vücudunuzun üst kısmında ters üçgen, alt kısmında ise üçgen kesimler kullanmalısınız. Omuzlarınızı geniş gösteren, bele doğru incelerek oturan, alt kısmı çan şeklinde açılan bir abiye vücudunuzu daha kıvrımlı gösterecektir. Dümdüz inen, ince kumaşlardan kaçınmak da fayda var. Elbisenizin üst kısmı mümkün olduğu kadar sade olmalı, süslemeler elbisenin alt kısmında yoğunlaşmalı.

papatya-abiye--mint--gamze-polat-135039-1

Ürüne göz atmak ve sipariş vermek için tıklayınız.

Keyifli bir düğün sezonu geçirmek için bizi takip etmeye devam edin.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir