Abiyede Osmanlı Esintisi: Kadife

10 Mar 2015

Herkese merhaba! Çok değil bundan bir kaç yıl önce yaşlılara göre dediğimiz kadife, moda dünyasına hızlı bir dönüş yaptı. İyi ki de yaptı. Özellikle dönem dizileriyle beraber artan Osmanlı dönemi kıyafetlerine olan hayranlıkla beraber tasarımcılar da koleksiyonlarında o dönemin doku ve motiflerine yer vermeye başladı.

z-duz-kadife-abiye--mor--pinar-sems--99246-1Pınar Şems sadece göğüs altındaki detay ile oldukça sade ve şık bir şekilde yorumlamış kadifeyi. Benim kadifede en çok hoşuma giden şey ton sür ton eşarp/şal kullanılması. Böylece elbise daha ön planda oluyor.

z--105343-1Alışılagelmiş renklerdeki kadifelerden sıkıldıysanız, Gamze Polat‘ın gül kurusu gold detaylı kadife elbisesi tam size göre. Kolunda ve belinde yer alan gold işlemeler kadifeye çok yakışmış.

z-omuz-inci-islemeli-kadife-abiye-elbise--mor--ozne-olmak-97659-1Tabii ki kadife denilince aklımıza ilk gelen renk bordo, çünkü belki de ona en çok yakışan renk o. Özne Olmak markası altın ve gümüşle görmeye alıştığımız bordo kadifeyi inci boncuklarla yorumlamış. Ben bu halini de en az onlar kadar sevdim. Ya siz?

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir