Ai Weiwei Sergisi 11 Mart’a Kadar Uzatıldı!

05 Mar 2018

 

Çinli modern sanatçı Ai Weiwei ilk sergisiyle Türkiye’de! Heykel, fotoğraf, film ve mimari gibi birçok alanda eleştirel sanat eserleriyle tanınan ve oldukça özgün bir bakış açısına sahip olan sanatçının Türkiye’deki sergisine Sakıp Sabancı Müzesi ev sahipliği yapıyor. 12 Eylül 2017 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında devam etmesi planlanan, ancak 11 Mart 2018’e kadar uzatılan sergide sanatçının çalışmalarından geniş bir seçki ile birlikte yeni eserleri de sunuluyor. Ai Weiwei’in porselen çalışmaları yanında; sanatçının hayat hikayesi ile paralel, el sanatları ve sanat tarihine bakış açısı da ele alınıyor.

ai-weiwei-porselen-sergisi

Kültürel, sanatsal ve tarihsel öğelerin bir bütün olarak sunulduğu sanat eserleri, Sabancı Müzesi’nin etkileyici ortamıyla buluşarak keyifli bir hikayeye dönüşüyor. Günümüz dünyasıyla ilgili kaygılarını, geleneksel Çin el sanatları aracılığıyla aktaran sanatçı, aktivist kişiliğiyle de ünlü. Ai Weiwei Türkiye’de yaşanan bazı sorunlara eserleriyle dikkat çekerken, kendimizden de bir parça bulmamızı sağlıyor.

ai-weiwei-sergisi

‘Ai Weiwei Porselene Dair’ sergisi, porselen alanında kapsamlı seçkisiyle 100’ü aşkın esere ev sahipliği yapıyor ve izleyiciye bu özgün sanatçının çalışmalarını keşfedebileceği benzersiz bir ortam sunuyor.

Şimdi keşfetme zamanı!

Müze çalışma saatleri:

Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar: 10.00-18.00
Çarşamba : 10.00-20.00
Pazartesi günleri kapalıdır.

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir