Alia 2017 Büyük Beden Tesettür Giyim Koleksiyonu

29 May 2017

 

Türk markaların, elle tutulur ve geniş yelpazede tesettür giyim büyük beden tasarımlarına imza attığını görünce çok memnun oluyorum. Son zamanlarda bu markalar arasındaki favorim de Alia. Ürünlerin tasarımları trendlerle paralel bir şekilde ilerliyor. Kumaş ve dikiş kaliteleri çok iyi, fiyatları da gayet uygun! Hele de Modanisa indirimlerini takip ederseniz çok daha uygun fiyatlara satın alabiliyorsunuz.

Ben markadan üç farklı dış kıyafet aldım ve hepsini de çok beğendim. Giyilecek mevsimin gelmesi için sabırsızlıkla bekliyorum! Sanırım Alia, bu sezon 3. koleksiyonunu çıkarttı. Yine birbirinden güzel ürünler var. Koleksiyonu hep beraber gözden geçirmeye ne dersiniz?

Bu sene gömlek tunikler ve elbiseler çok moda. Özellikle elbise olarak çok şık olsalar da genelde içi çok gösterdikleri için kullanımı oldukça zor oluyor. Bu yüzden ben genelde altına dar paça pantolonlar tercih ediyorum.

Alia’nın gömlek elbisesi boy açısından da elbise olarak kullanılmaya çok uygun. İçerisine askılı ince elbiseler giyerek ya da benim gibi pantolonlarla kombinleyerek yaz aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siyah ve beyaz çizgiler asla eskimeyecek desenlerden birisi. Kullanıldığı parçalara göre hem çok ağır başlı, hem de çok eğlenceli olabiliyor. Ben daha renkli giyinmeyi sevdiğim için genellikle sarı, pembe, turuncu, kırmızı gibi canlı ve parlak renklerle beraber kullanmayı seviyorum.

Siz daha sade giyinmeyi seviyorsanız siyah ve beyaz ile de tercih edebilirsiniz. Yine toz pembe ve mint yeşili siyah-beyaz ikilisine en çok yakışan renklerden.

Bu sene, military ve safari trendleri yükselince haliyle haki yeşilini sık sık görür olduk. Hemen hemen her parçada karşımıza çıkıyor. Haki yeşili en kullanışlı renklerden birisi olduğu için bu durum aslında hepimiz için bir artı. Hemen hemen her renk ile kullanılabiliyor; lacivert, siyah, mor, kahve…

Elbise ve etekle yıldızım çok barışık değildir. Ama kabul etmeliyim ki, yaz aylarında ince salaş bir maksi elbisenin rahatlığı başka hiçbir şeyde yok. Hem tek parça olması ile giy-çık rahatlığını sunuyor, hem de kombinlerken işi yarıya indirmemizi sağlıyor.

Alia’nın şal desenli elbisesi de yazlık ince kumaşı ile bütün sezon elimizin gideceği parçalardan birisi. Etnik desenleri ve bol kesimi ile bohem stili sevenlerin çok rahat kullanabilecekleri bir parça.

Hazır mezuniyetler de yaklaşırken sizler için hazırladığımız büyük beden mezuniyet elbiseleri yazımıza göz atabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir