Alışılmışın Dışında 4 Abiye Elbise!

23 Mar 2015

Tesettürlü hanımların  seçmekte en zorlandıkları giysiler şüphesiz özel gün ve davetler. Bu tarz günler biz hanımlar için iki şekilde kategorize ediliyor; karma veya sadece hanımların olduğu organizasyonlar. Karma bir organizasyon için üzerimize dış giysi almamızı gerektirmeyecek tarzda hem tesettüre uygun hem de şık giysiler seçmek istiyoruz. Hanımlara özel davetlerde ise yarı tesettür veya tesettürsüz giysiler seçme konusunda bir soru soruyoruz kendimize. Tesettürsüz giysileri giymek konusunda akıllı telefon korkusu yaşıyoruz çoğu zaman ve yarı tesettürlü ürün diye isimlendirdiğim balık etek, biraz dar, bazen yarı transparan ürünlere yöneliyoruz.

Zihninizde sorduğunuz bu sorulara yanıt niteliği taşıyacak dört ürün sunmak istiyorum sizlere. Bu ürünleri diğer abiyelerden ayıran ilk özellik kumaş farkı.  Son zamanlarda üreticiler ve tasarımcılar karlılığı artırmak adına abiyede işlem görmemiş, desensiz, işlemesiz kumaşları tercih ediyorlar. Refka markası Refka Night ismiyle çıkardığı koleksiyonda işlemeli ağır kumaşlara yer verdi. İkinci fark ise dikiş kalitesi. Özel günlerde giyineceğiniz kıyafetleri belki bir kaç defa giyinecek olsanız da dikişin, ütüsünün kusursuz olması çok mühim.  Hem kumaş hem dikiş hem de modelleriyle fark oluşturan modellerden ilk ikisi yarı tesettür olarak ifade ettiğim kategoride değerlendirilebilir. Kadınlara özel organizasyonlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

z-pul-islemeli-abiye-elbise--bordo--refka-night-104119-104119-1z-simli-abiye-elbise--siyahgold--refka-night-107435-5

Bu elbiseler isehem kalıp hem model özelliği açısından karma organizasyonlar için tercih edilebilir.

z-peplum-abiye-elbise--yesil--refka-night-104109-6z-boncuk-islemeli-abiye--murdum--refka-night-104134-4

Kaliteli ve benzersiz kumaşlarıyla Refka markasını gardırobunuza dahil etmenizi öneririm. Bol davetli günler…

Ürünleri incelemek için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir