Aloe Vera Bitkisi ile Ferah Bir Cilt

17 Haz 2017

 

Cildimiz en iyi giysimizdir. O yüzden cildimize çok iyi bakmalıyız. Üzerimize giydiğimiz kıyafetlere ne kadar özen gösteriyorsak cildimize daha fazla özen göstermeliyiz. Özellikle mevsimsel geçişlerde ve iklim farklılığından dolayı cildimiz anında reaksiyon halinde olabiliyor. Sivilce, siyah nokta ve aşırı kuruyan ciltlerin sorunları hiç bitmez. Fakat bu sorunlarla doğal bir şekilde baş etmeniz mümkündür. Her ne kadar kremler, maskeler, yüz yıkama jelleri olsa bile daha etkili bir çözüm sunacağım.

Aloe vera bitkisi ile tanışın! Özellikle kuru ciltleri nemlendirme gibi harika bir özelliği var. Kırışık giderici, kaz ayaklarını azaltma, göz altı morlukları ve yorgunluklarına iyi gelme gibi özellikleri var. Birçok kozmetik ürününde ve ilaçlar da yer alan Alovera bitkisinin bazı faydalarını gözden geçirelim;

Aloe Vera bitkisi, cilt için bir numaradır. En çok tercih edilen kullanım alanı cilttir. Yara ve yanıkları tedavi ettiği gibi güneş ışınlarından da korur.

Kabız gibi durumlarda ishal yapma ve vücudu temizleme özelliği vardır. Özsuyunu kullanılır.  Ancak çok sık olmamak şartıyla kabızlığı gidermek amacıyla tercih edilmelidir.

Ağız içi ve diş eti iltihabı gibi sorunlar da oldukça etkili bir özelliği var. Bitkinin içerisindeki jeli ezerek yarayla temas etmesine izin verin.

Bağırsak sorunlarına çözüm olabilir. Portakal suyu, bal ve alovera özü karıştırılarak mide rahatsızlıklarına kadar iyi gelen formülü bulunuyor.

Sivilceyi, saçlarda oluşan kepekleri azaltma ve selüliti yok etme özelliklerine sahiptir.

Kendi Deneyimim; Kuru bir cilde sahip olduğum için cildime çok dikkat etmem gerekiyor. Bu yüzden aloveralı kremler kullanıyorum. Fakat bir de aloveranın bitkisini denedim. Bitkinin başından çok az kesip içini açıyorsunuz ve ardından temiz cildinize sürerek 30 dakika bekliyorsunuz. Ardından yıkayın ve cildinizin parladığını, yumuşadığını, canlandığını, lekelerin azaldığını göreceksiniz. Alovera kesinlikle muhteşem bir bitkidir. Evinizde Aloe Vera bitkisi bulundurarak rahatlıkla cildinize her gün kullanabilirsiniz.

Cildinizi Yaza Hazırlayın yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir