Ankaralılar İçin Gezi Rotası: Seğmenler Parkı

18 Eyl 2017

 

Zaman zaman şehir hayatı hepimizi yoruyor. Bu yorgunluk ve bitkinlik hali hep bir şeylerden uzaklaşmamızı söyler. Ancak uzaklaşınca da şehir hayatımızdaki alışkanlıklarımızı özlüyoruz. Peki, hayatımızda nasıl bir denge oturtmalıyız? Yorgunluklarımızı atmak ve monoton hayattan biraz olsun nasıl uzaklaşmalıyız? Bunun en kolay yolu kendinizi her gün mutlaka açık havaya atmanızdan geçiyor. Sürekli dört duvar arasında olmayın. Dışarı çıktığınız zaman dört duvar arasındaki kasvetin ne kadar yorucu olduğunu fark edecek ve kendinizi dinlemek isteyeceksiniz. Size bu konuda en güzel önerim bulunduğunuz şehirde orman havası veren parkları seçmenizdir. Hem ulaşımı kolay, hem de herkesin rahatlıkla sosyalleştiği alanlardır. Ankara‘da yaşayanlar için Seğmenler Parkı‘nı öneriyorum.

segmenler_parki_ankara

Bu park mangal alanı değildir. Kafeleri, lokantaları olan bir yer de değildir. Tamamen yeşillik, su, ağaçların bol olduğu ve herkesin çimenlerde oturduğu orman havasında olan bir parktır. Şehir hayatında yer alan parklarla çok fazla bir ilgisi yok. Elbette içerisinde küçük bir çocuk parkı ve kadın-erkek tuvaleti de bulunuyor.

segmenler_parki_ankara

Peki, Seğmenler Parkı’na nasıl ulaşırsınız? Kızılay’a gittikten sonra 413 numaralı otobüse binin ve Kuğulu Park’ta inin. Kuğulu Park’tan sonra 100 metre kadar yürüdüğünüz zaman parka ulaşacaksınız. Çankaya tarafında olduğu için ulaşımı da düşündüğünüzden çok daha kolay olacak.

segmenler_parki_ankara

Parka giderken yanınızda bir kitap ve biraz yiyecek götürebilirsiniz. Eğer sabah erkenden çıkıp akşama kadar vakit geçirecekseniz, yanınızda bir şeyler olmalı! Doğada fotoğraf çekmek isteyenler için de oldukça idealdir. İster turist olun, ister Ankara’da yaşıyor olun, bu parka mutlaka uğrayın.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir