Ankara’ya Öyle Yakışır Ki Sonbahar

09 Eki 2018

Ankara’yı seven, çok sever. Bu sevginin nedenlerini keşfetmek için gelin küçük bir yolculuk yapalım:

Ekim 2018 için Ankara önerileri:


CAFE
Mekan Kıraat Evi – Ankara Kızılay

Bazı mekanlar kitabı lezzetli kılar

Ankara’nın en “entelektüel” buluşma mekanlarından biridir. Dostlarla buluşup sohbet etmek için idealdir. Eskilerin ve eskilerden ilham alanların müzikleri, sohbetlerinize çok şık bir fon oluşturacaktır. Fiyatları gayet makuldur. Oturmuş bir başına kitap okuyan çok sayıda müdavimi vardır. Meyve çaylarını mutlaka denemeniz önerilir.

ŞEHİR
Ankara

Bu şehrin neden sevildiğini anlıyoruz!

Ankara’yı seven, çok sever. Bu sevginin nedenlerini keşfetmek için bir şehir gezisine çıkarsanız eğer, Eymir Gölü çevresinde güzel bir sonbahar gezintisi yapabilirsiniz. Kuğulu Park ve Tunalı’da mevsimin solgun güneşi altında şehrin huzurlu havasını soluyabilirsiniz. Ankara, sizin onu keşfetmenizi bekleyen, “yaşadıkça yaşanılası gelen” bir şehirdir.

ETKİNLİK
Ankara Çayyolu
Cüneyt Gökçer Sahnesi

Biz bir plan yaparken, kaderin de bir planı olduğunu unuturuz

Devlet Tiyatroları, Dostoyevski’nin ölümsüz eseri ‘Suç ve Ceza’yı 15 yıl aradan sonra başkentli sanatseverlerle buluşturacak. Devlet Tiyatroları Edebi Kurul Başkanı ve rejisör Bozkurt Kuruç yorumuyla sahnelenecek eser, Raskolnikov’un kendi doğrusu adına işlediği cinayetleri ve vicdanıyla hesaplaşmasını konu ediniyor. Oyun, 31 Ekim Çarşamba günü Cüneyt Gökçer Sahnesinde prömiyer yapacak.

KİTAP
Yazar: Özgür Bacaksız
Yayınevi : Destek Yayınları

Bazı Yollar Yalnız Yürünür

“Kitapsız, çiçeksiz, hayvansız, vicdansız, doğrusuz insanlardan uzak durmayı” öğütleyen bir kitap bu. Sadece onlardan değil, şunlardan da uzak durmalısınız:
– Umudu öldürüp, nefreti toprağa dikmek isteyenlerden…
– Hayatı sadece ideoloji ve düşünce olarak görenlerden.
– Kendilerine duydukları yabancılık yüzünden karşısındakini kötü bilenlerden…

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir