Anneannelerimizin Alışkanlıkları Geri Dönüyor

02 Nis 2018

 

Çizgili pazar çantaları, örgü fileler, boncuk çantalar ve renkli vinil torbalar… Bugünkü aklımız o zaman olsa, hepsinden birer tane alıp dolaba istiflerdik kesin. Zaten moda kısır bir döngü içerisinde değil mi? Her yeni sezonda geçmişi tekrar etmekte trendler.

Önümüzdeki yaz özellikle çanta alışverişinde ananelerimizin kulaklarını çokça çınlatacağız. Eskiden gözümüze demode gelen ne varsa, bir bir must have listemizde yer alacak bu sezon. O yüzden siz siz olun; alışveriş listenizi dikkatli yapın ve hiç bir parçayı modası geçti diyerek çöpe atmayın:)

Ve şimdi ananelerimizin ‘elim ayağım’ diye nitelendirdiği, bizimse ‘neden bunu kullanıyor’ diyerek anlam veremediğimiz sezonun trendy parçaları karşınızda:

File Çantalar: İster renkli ister natürel tonlarda, her elde bir file çanta görebiliriz bu yaz. Özellikle tatil bavulunda ferah yaz stillerine eşlik edecek modeller, ünlü markalara karşı geleneksel el örgüsü çeşitleriyle yarış halinde olacak.

file-canta-2018-canta-trendleri file-canta-2018-canta-trendleri

Boncuk İşlemeliler: Çiçek ve kuş figürlerinin kırık boncuklarla işlendiği çantalar Frida Kahlo’nun da favorilerinden. Eğer ananenizden bir yadigar kaldıysa kıyıda köşede ne mutlu size.

2018-canta-trendleri

Elde Taşınan Kısa Saplı Rafya Çantalar: Hem küçük hem de büyük boyları oval şekiller ve torba tarzı modelleriyle göze çarpıyor.

2018-canta-trendleri

El Örgüsü Püsküllü Çantalar: Geleneksel tarzlar ilginizi çekiyorsa, bu sezonda çokça el işi model göreceğiz. Bu tarz bohem elbiseler ve çiçekli eteklerle çok yakışacak.

orgu-canta zara-2018-orgu-canta

Lazer Kesim ve Sepet Örgü Çantalar: Salaş bir tarzdan ziyade klas görünümleri tercih edenler için sert hatlara sahip çantalar, yine geçmişten feyz alıyor.

sepet-canta sepet-canta

Çizgili Alışveriş Çantaları: Ve yine bir anane klasiği. Pazara, markete, her alışverişe eşlik eden bu olmazsa olmaz çantalar farklı renkleriyle ama hep çizgili.

cizgili-canta cizgili-alisveris-cantasi

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir