Arma – Yama Trendi ve Uygulaması

11 Nis 2016

Moda haftalarına hızlı giriş yapan armalar gündemde kalmaya kararlı görünüyor. Geçtiğimiz birkaç sezon hemen hemen tüm markaların tercihi olan rengarenk yamalar, ilkbahar-yaz koleksiyon detaylarında da yerini kimseye kaptırmadı. Kullanıldığı parçaları sıradan görünümden uzaklaştırırken eşsizlik katan arma modasını uygulamak zahmetsiz ve masrafsız. Üstelik defolu ya da ufak tefek yırtığı olan kıyafetleri kurtarmak için bulunmaz fırsat. Modaya uyarken o çok sevdiğiniz ama bir yere takılıp delinen pantolonunuzu ufak bir dokunuşla tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

arma yama

Kot ceket ve pantolonlarda görmeye alıştığımız yamalar, çantadan ayakkabıya bütün parçalarla bütünleşmenin bir yolunu buluyor, sayısız tasarım ve rengarenk seçenekleriyle sınırsız kullanım alanı sağlarken erişim kolaylığıyla da diğer trendlerden ayrılıyor. Semt pazarlarında dahi zorlanmadan çok uygun fiyata bulabileceğiniz yamaları kıyafetlerinize uygularken tek sınır hayal gücünüz. Abartmaktan korkmadan sonunda tamamen size özel kıyafetleriniz olabilir, dilerseniz boyutlu kumaş boyalarıyla birlikte kullanarak daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

Diyelim ki tercihinizi klasik olandan yana kullanıp ceketinizde bu trendi yakalamaya karar verdiniz, nasıl mı yapacaksınız?

1

Uygulama yapacağınız cekete karar verdikten sonra sıra kullanmak istediğiniz materyallerde; zincir, zımba, arma ya da desenini beğendiğiniz parça kumaş. Bu aşamada karar tamamen size kalmış, günümüz modası sayısız alternatifiyle sizi bekliyor.

4

Ceketinize uygulayacağınız materyaller haricinde iğne, iplik ve kumaş tutkalına da ihtiyacınız olacak. Satın aldığınız yama ütüyle yapışıyorsa tutkalı listenizden çıkarabilirsiniz.

5

Bütün malzemeleri bir araya getirdikten sonra dilerseniz sonucun kafanızda netleşmesi adına bir kağıda ceketinizi çizip uygulayacağınız materyalleri resim üzerinde yerleştirebilirsiniz. Dikilecek parçaları daha da keyifli bir görünüme kavuşturmak için kontrast renklerde ipler tercih edebilir, spor dikişle malzemelerinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

2

Dikme-yapıştırma aşamasının ardından son dokunuşları kumaş kalemleriyle yaptıktan sonra kalemleri buharsız ütüyle sabitlemeyi unutmayın! Ceketiniz hayırlı olsun.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir