Aşırı Doz Yüksek Moda

22 Mar 2016

 

Aşırı Doz “Yüksek Moda” enjekte ettiğimiz bu yazımızı okumaktan keyif alacağınız kadar, bakmaya da doyamayacaksınız. Yan etkileri, elimize makas alıp gardroba koşturabilir, terzileri isteklerimizle şaşırtabiliriz. İşte Hija bakışı “Yüksek Moda” ve kendimize uyarlamak için taktikler:

chanel

Chanel 2016 ilkbahar/yaz sezonunda zaten sahibi olmak için can attığımız çantalarına bir parça daha ekliyor: etek. Döpiyes olarak kombinlenen bu etekler, deseninden hareketli kesimine kadar çok beğenildi. Moda severlere ufak bir not düşmeyi ihmal etmiyoruz, döpiyes bluz veya gömlek yerine sadece ceketin giyildiği takımlara denir. İçinizden gardroba koşup eteklerinizin önünü bu şekilde keserek terziye götürmek geçiyorsa, durmayın. Zira, pantolonun öne çıkardığı feminen hatları gizleyebilir, aynı zamanda trend bir görünüm elde edebilirsiniz. Kumaş satın almayı düşünenlerden iseniz, iki metre daha eklemelisiniz. Zira bu yaz eteklerle aynı desen eşarp ve fularlar çok moda olacak. Chanel yapmış, biz niye yapmayalım? Bizim yerimize Modanisa bu tarz desenli etekler getirmişse hiç uğraşmadan buraya tıklayalım.

valentino

Valentino, 2015 yılında dünyanın her yerinde 30 mağaza açtı ve 1 milyar dolarla rekor kırdı. “Yüksek Moda” nın devi Valentino bu rekoru Arap’lara borçlu. Şöyle ki:  Çoğumuzun bilmediği  ayrıntı, Valentino’nun sahibi Mayhoola for Investments, 2015 yılında Boyner’in yüzde 30.7’sini almış olması. Zaten 2012 yılında Valentino’yu da satın alan Mayhoola for Investments, Katar’lı bir şirket. Özetle, Katar emirinin hanımı edası ile podyumlarda rüzgar gibi esen mankenler, Batı’lı tarzdan oldukça uzak. Üstelik bu stil, işlemeler, pullar ve daha fazla desenle diğer koleksiyonları da etkiliyor. Valentino havasını biraz olsun yakalamak için tıklayın.

dior

Artık kıyafetlerde daha özgür stiller yaşatabiliyor iken, çantaların buna katkısı gözardı edilemez. Ama moda dünyası, bu çanta olmazsa olmaz Dior 🙂 Elbette çanta derken, bizi büyüleyenlere farklı duygular beslediğimiz aşikar. Diorama adlı bu güzellik, 2016 yaz mevsimini en canlı renk tonlarıyla daha da güzelleştirecek. Altın ve gümüşün bir arada kullanıldığını fark etmişsinizdir. Bu bakımdan seçim yapmak kolaylaşıyor. 2016 yeni sezon çantalarının favori rengi olan pembe tonlarını çok sevenler, Diorama özlemini buraya tıklayarak giderebilir.

kenzo

Anlayacağımız üzere, kesimi ve kumaşı iyi olan her şeyin üzerinde oynayabileceğimiz bir devir başlıyor. İşleme sevenler, leopardan vazgeçmeyenler, klasikten şaşmam diyenler Kenzo’nun bu tasarımında buluşmuş. Daha önceki yazılarımızda, 2016 yaz mevsimi trendlerini okumuş olanlar bu detayları biliyor. Geriye sadece kusursuz kumaş ve kesime sahip parçaların peşine düşmek kalıyor. Verdiğimiz farklı örneklerden ilham alıp buraya tıklayarak kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir