Aybikestil Marka Sahibesi Aybike Şimşek ile Sohbetimiz

26 Ağu 2014

aybikestil-sahibesi-aybike-simsek-ile-sohbetimiz

Aybikestil markasının sahibesi Aybike Şimşek, tesettür giyim tasarım ürünleri çalışmaya ilk başlayanlardan birisi. Tasarımlarında özellikle salaş ve bol tunik modelleri dikkatleri çekiyor. Kendisi tasarım yaparken tesettür giyim ölçülerini gözardı etmeden ürünlerini çalışıyor. Şimdi sizlere kendisiyle yapmış olduğumuz keyifli sohbetimizi sunuyoruz.

Merve Uzun: Aybike hanım öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Aybike Şimşek: 1987 Üsküdar doğumluyum. Marmara Güzel Sanatlar Grafik mezunuyum. Önemli ajanslarda grafikerlikten sonra içimde hep olan kıyafet tasarım işine yoğunlaştım. Kendimi bildim bileli bu işi istiyordum ama olanak yoktu. Sonrasında facebook sayesinde bana da fırsat doğdu ve bunu değerlendirdim. Reklam grafiği ile uğraşırken iş değiştirdim. İşten ayrıldıktan sonra 1 hafta evde durma vaktim olmuştu. Bu süreçte tesettür kombinleri yapıp internette paylaştım. Oradan aşırı bir talep gelince, kişiye özel çalışmalarla başladık ve iş buralara geldi.

Merve Uzun: Kaç kişisiniz? Aybikestil çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Aybike Şimşek: Annem ve asistanlarım var bana yardımcı olan ayrıca 2 terzim ve dikim yaptırdığım atölyem var. Online alışveriş sitemden satışlar devam ediyor. Facebook, Twitter ve Instagram’ı sadece reklam amaçlı kullanıyorum.

Merve Uzun: Salaş giyinmeyi sanırım çok seviyorsunuz tasarımlarınızın da çoğu bu yönde, sebebi sadece tarzınız olduğu için mi? Yoksa tesettür giyimin gerektirdiği şekilde bol giyinmek için mi?

Aybike Şimşek: Salaş ve bol tunik akımının öncüsüyüm. 2010 yılında ilk ben sattığımda çok tepkiler aldım. Beğenenler çok oldu ama “bu ne böyle” diyenler çoğunluktaydı 🙂 Salaş giyim bir tarzdır. Ayrı bir stildir. Buna alışık olmayanların kendilerine yakıştıramamaları çok normal. Benim kendi stilim bu yönde. Bir kaç sene sonra herkes yapmaya başladı. Şimdi giymeyen ve satmayan yok. Hem tesettüre uygunluğu hem de beğendiğim için tercih ediyorum. Bir ürünü tasarlarken ilk kriterim tesettür ölçüsü ve yalınlıktır.

Merve Uzun: AybikeStil Online satış nasıl gidiyor ? Ne kadar oldu başlayalı?

Aybike Şimşek: Online satış başlayalı 1 sene oldu. Herşey sistemli ve düzgün işliyor. Bu işe başlayalı 3 yıl oldu ve dışarıdan hiçbir destek almadan 3 yılda rayına oturdu. Her aşamasını kendim üstlendiğimden işlerin yoluna girmesi uzun sürdü. Ama dişimle tırnağımla, yavaş yavaş ilerledim. Reklamsız, habersiz ve sadece benden alışveriş yapanların birbirlerine tavsiyeleriyle büyüdü ve markalaştı.

Merve Uzun: Son olarak eklemek istedikleriniz var mıdır? Takipçilerinize önerileriniz nelerdir?

Aybike Şimşek: Beni takipte kalsınlar. Hedeflerim ve yapmak istediklerim çok büyük. Hazırda üretilmeyi bekleyen 120 tasarımım var, ama yoğunluktan yavaş yavaş ürünleri çıkartıyoruz. Gerçi şu piyasada en hızlı ve en çok ürün çıkartan yine benim 🙂 Haftada 3 model yüklüyoruz sayfamıza. Yılda 2 koleksiyon yapıp kenara çekilmek yerine sürekli ürün çıkartmayı seviyorum…

aybikestil-2

aybike-1

aybikestil-3

Aybikestil- Aybike Şimşek’e bize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir