Bahar Temizliğini Kolaylaştıracak 4 İpucu

26 Nis 2016

 

Bahar mevsimi her ne kadar akla ilk olarak ılık havayı, filizlenen çiçekleri ve bahar dallarını getirse de, arka planda baharın global çağrışımı insanların büyük bir çoğunluğu için “temizlik”. Sadece biz Türkler için değil, dünyada yaşayan herkes için geçerliliğini koruyan bir terim var; bahar temizliği. Muhtemelen bahar aylarında insan vücudu dahil her şeyin yenilenmesi ve tazelenmesi bizleri bu genel temizlik isteğine itiyor. Havanın ve mevsimin yenilendiği kendimizi boğucu kış aylarından sonra çok daha enerjik ve hayat dolu hissettiğimiz bu kısa geçiş döneminde evimizdeki enerjinin de değişmesini istiyoruz. Ve tabiri caizse evimizin kışı arkasında bırakması için omuzlarından bahar temizliği ile sarsıyoruz. Her ne kadar tüm bu bahar temizliğinden sonra oluşan enerji değişimini seviyor olsak da bu sürecin oldukça yorucu geçtiğini kabul etmeliyiz. İşte bu seneki bahar temizliğinizi kolaylaştırıp, biraz olsun yükünüzü azaltacak ipuçları.

bahar temizliği

Şallarınızı katlayarak kaldıranlardansanız her seferinde alttan çektiğiniz bir şalın hepsini mahvetmesinden bıkmış olma ihtimaliniz çok yüksek. İşte bütün şallarınızı rahatça kaldırmanız için çok basit bir yöntem. Şallarınızı kıyafet askınıza basit bir düğüm ile bağlayın. Hem yerden hem de zamandan tasarruf edin!

bahar temizliği ipucu

Yazlıkları çıkarıp, kışlıkları kaldırdığımız geçiş dönemindeyiz. Genelde bu durumdan en çok etkilenenler ise kıvrıldıkları, eğilip büküldükleri için çizme ve botlarımız oluyor. Bu basit ipucu ile çizme ve botlarınızı gelecek kış bıraktığınız gibi bulacaksınız. Tek yapmanız gereken yüzme makarnasını çizme veya botunuzun yüksekliğine göre kesip içine yerleştirmek.

 bahar temizliği

Gardırobunuzda biraz yer açmaya mı ihtiyacınız var? Tek askılık alanına iki askı sığdırmaya ne dersiniz? Teneke kutuda satılan herhangi bir içeceğin açma halkasını çıkarın ve giysi askınıza takın. Diğer deliğe ise ikinci askıyı takın ve dolabınızdaki kalabalığı yarılayın.

bahar temizliği

İpek, saten gibi kaygan kumaşlar çoğu zaman askıya asma konusunda birer baş belası olabiliyor. Sürekli kayıp düşen bu kumaşları askıda tutmak için tek ihtiyacınızın lastik olduğunu söylesem? Paket lastiklerini askınıza aralarında biraz boşluk olacak şekilde takın ve kayıp giden kumaşlara elveda deyin.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir