Baharın İmzası 5 Desen

06 Nis 2016

Baharın imzası desenler yeni sezon ile birlikte vitrinlerde yerlerini almaya başladılar. İlkbahar yaz sezonunun yıldızı ise yine floral desenler! Ancak bu sezon çiçek baskıların yanında daha renkli ve daha iddialı desenlerde dolaplarımız için hazır. Özellikle fresh ve yeni bir stil bakış arayanlar için sezonun 5 farklı deseni ile 5 farklı stil yakalama zamanı!

esra-sezis-kigili

Gucci Çiçekleri

Floral desenlerin bu sezon yine başköşede olacaklarını söylemiştik. Gucci gibi büyük markalar da bu sezon bunu kanıtlarcasına koleksiyonlarında bu deseni sıkça kullandılar. Pastoral renkler ve onları tamamlayacak iddialı tonlardaki çiçek desenleri bu baharın favorisi. Özellikle büyük çiçek desenlerinin yer aldığı takımlar farklı bir etki isteyenler için mutlaka göz atılması gerekenler arasında yer alıyor.

esra-sezis-kigili

Etro’nun Patchworkleri

Patchwork aslında bizim bildiğimiz anlamıyla birbirine eklenerek yapılan bir el işi.  Ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan kumaş üstüne kumaş desenleri artık dolaplarımızda! Genellikle tığ işi olarak yapılan bu uygulama geometrik desenlerden çiçeklere farklı desenleri bir araya getiriyor. Patchwork yarım boy ve tam boy ceketler ise bu sezon sık sık göreceğimiz modellerden sadece birisi.

esra-sezis-kigili

Retro Yükselişte

Annelerimizin gençlik yıllarının modası birkaç sezondur hayatımızın içinde. Bu sezonda gelenek bozulmuyor ve desenlerle moda dünyasındaki yükselişlerini koruyorlar. 70’lerin minik v sıralı desenleri  ve ekoseleri bu sezon kesinlikle favoriler arasında. Renklerin etksiinin çok belirgin olduğu bu desenlerde, zıtlıklar ve kımızı yeşil, bordo mavi gibi birbirini kesen renkler öne çıkıyor.

esra-sezis-kigili

Marni işi Sanat

Marni markası ise desenlere farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Sanatsal çizgileri kullanan marka bu sezonun sıradışı stilini de gözler önüne seriyor. Bolca renk ve farklı şekillerin yer aldığı bu tarz desenler bir araya geldiklerinde göz yorucu olabiliyor. Ancak sade ve tek parçalarla kombinlenen desenler,  günlük hayatta şık bir stil sunuyor.

esra-sezis-kigili

Geometri Çizgisi

Bu sezon tam anlamıyla bir desenler mevsimi olmaya aday. Hemen her deseni bu bahar görebilir ve hatta kullanabiliriz. Bu konuda kesinlikle bir kısıtlamamız yok. Desenler içinde maskülen ve biraz da keskin hatları olan geometrik çizgiler ayrı bir yere sahipler. Minimal stillerde görmeye alıştığımız bu desen bu sezon daha iddialı. Biraz abartılı biraz ihtişamlı ve bolca renkle buluşmuş kombinlerde bu deseni görmemiş işten bile değil…

[wa-wps]
Paylaş

Muhafazakar modanın en çok takip edilen isimlerinden biri olan Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı; Ölçülü giyim için pratik stil önerileri, moda trendleri ve doğru kombinler için tavsiyeleriyle Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com'da takipçileriyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir