Baharlık Tesettür Giyim Kombinleri

14 May 2017

 

Dört mevsim arasında benim için su götürmez birincilik oldum olası ilkbahara ait. Ilık hava, bahar dalları, kuşların şarkı söyler gibi cıvıldamaları… Koskoca sene içerisinde en sevdiğin gün hangisi diye sorsalar da hiç düşünmeden 25 Nisan ve Mayıs ayı deyiveririm. Havanın ne çok sıcak ne çok serin olduğu, güneşin tatlı tatlı bizi sarmaladığı harika bir gün. Üzerinize bir ceket, keten bir gömlek geçirip günü rahatlıkla geçirebilirsiniz…

Baharı sevmemin en büyük sebeplerinden birisi de bu zaten, havanın insanı yormaması. Kışın kat kat giyip kilolarca kıyafet taşımaktan, yazın sıcaktan kaçacak yer aramaktan nefes alamıyoruz çoğu zaman. Ama bahar öyle değil, en kötü durumda bile bir kot ceket yetiyor insana. Çiçekler açılıp döküldü ama bahar bu sene buralara ancak gelebildi. Hal böyle olunca bahar için kombin yazıları da bu zamana kadar beklemek zorunda kaldı. Ama bekleyişe bugün son veriyoruz. Renkli, rahat, dingin bahar kombinlerine hep beraber göz atmaya ne dersiniz?

Bahar için bir kombin yapacaksam papatyaları da bir yere sıkıştırmak zorundaydım! Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa benim yaptığım gibi broşlardan yardım alabilirsiniz.

Her ne kadar genel olarak her mevsim rengarenk giyinmeyi seviyor olsam da bahar aylarında bu yönelimim daha yoğun oluyor. Dışarıda açık bir hava görünce insanın da içi açılıyor.

Teknoloji artık hayatımızın her bir santimetre karesini ele geçirmiş durumda. Emojiler artık sadece yastıklarda ya da tişörtlerde değil her şeyde kullanılıyor. Tıpkı bu kedi emojili babetlerde olduğu gibi.

Bu sene spor parçaları seven tesettürlü kadınlar için harika bir moda yılı oldu. Sweatshirtler birçok farklı formda karşımıza çıktı ve çıkmaya devam ediyor. Spor stili benimseyenlerin demirbaşlarından olan parça genellikle oversize kesimlerde karşımıza çıktı. Bunun dışında sweatshirt elbiseler de ciddi bir yükselişe geçtiler.

Tüm bu seçenekler sweatshirtün tesettürlü kadınların gardırobunda sağlam bir yer edinmesini sağlamış oldu. Altına sadece spor ayakkabı ve jean giyip sokaklara kendinizi atabilir ve bu kadar az çaba sarf ederek trendlere uyumlu olabilirsiniz.

Eğer sweatshirtü seviyorsanız farklı stillerde nasıl kullanıldığını görmek için daha önce paylaştığımız Sweatshirt Kombinlemenin 3 Yolu yazımıza göz atabilirsiniz.

Birçok trendin bir arada olduğu bu kombinde değinilecek çok fazla şey var! Geçen seneden beri en çok parlayan parçalardan birisi crop toplar oldu. Bu parçalar yüksek bel pantolon ve eteklerle tesettür giyime çok rahat adapte edilebiliyor. Ve girdikleri her kombine çok daha modern bir hava katıyorlar.

Eskiden spor ayakkabı sadece rahata kaçanların tercihiydi. Artık herkesin dolabını yavaş yavaş ele geçiren önemli parçalardan birisi haline geldi. Daha şık modellerde karşımıza çıkmaları bunun en büyük sebeplerinden birisi oldu.

Lanvin love, hello gibi kelimelerden oluşan kocaman kolyelerini yaptığından beri takılarda yazıların kullanılması tekrar havalı bir şey haline geldi. Artık sloganlarımızı afişlerle değil aksesuarlarımızla atıyoruz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir