Basic Palto Şıklığı

03 Şub 2016

 

”Basic” terimi, aslında basit anlamına gelen ve minimal tarzın ana damarı sayılan bir moda kavramıdır. Bu yüzden klasik, temel görünümdeki parçaları kapsar. Detayları oldukça az olan klasik pantolon, etek için son zamanlarda oldukça fazla kullanıldı. Basic parçalar ile şık olmayı hedefleyen minimalizm tarzı, modanın beslendiği en temel damarlardan birisidir. Hal böyle olunca yıllar geçti, modeller değişti, tarzlar değişti, yeni akımlar başladı ancak minimal tarz her daim baş köşede kaldı.

8073249541_1_1_1 (1)

Basit görünmek, aslında göz yormadan temel şıklığa sahip olmayı gerektiriyor. Bu yüzden ‘fresh’ yani temiz görünüm elde etmemiz gerekli. Aslında dış giysisi, kalabalık görünüme en müsait olmayan alandır. Ne kadar çok detay varsa o kadar göz yorar ve içindeki kombine uyum sağlaması zorlaşır. Bu yüzden dış giyimde fresh görünmek daha önemlidir. Basic paltolar da dış giyimde ‘fresh’ görünümün baş rol oyuncusudur.

7491485321_2_2_1

Palto ve kabanlar, gardırobun temel parçaları olduğu halde fazla bulunmazlar. Her kadının dolabında bir veya iki adet paltosu bulunur. Kaliteli ve pahalı olması, bu sayının az olmasında etkili iken uzun yıllar kullanılması da cabasıdır. Bu yüzden basic paltolar az sayıda daha verimli kullanılabilecek modellerdir.

1255241800_2_3_1

Basic paltolar ister gündelik, ister özel kıyafetlerin tamamlayıcısıdırlar. Öyle ki spora giderken eşofmanınızın üzerine giyindiğinizde,  alışverişe giderken kolunuza aldığınızda, şık bir akşam yemeğine giderken omzunuza attığınızda bile her daim yardımcı olabilen yegane parça basic paltolarınızdır.

61030320_81_D6

Basic paltolar, artık olduğundan daha dikkat çekici hale geldi. Soft renk kartelasının genişliğinden faydalanan birçok markanın kış koleksiyonlarına kattığı basic paltoları, her kadın gardırobuna demirbaş yapmalı. Kış mevsiminde düğün gibi abiye elbise gerektiren davetlere de gidilse, basic paltonun yardımı atlanmamalı.

51075582_09

61060362_14-99999999_01

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir