Başını Örtüyor Diye Mariah’ı İstemediler

07 May 2018

Daha önce birçok derginin kapağını süsleyen Mariah Idrissi, türban kullandığı gerekçesiyle anlaştığı bir kozmetik markasının kendisiyle işbirliğini bitirdiğini açıkladı. Idrissi “Başıma gelenler şok ediciydi” diyor.

İngiltere’de yaşayan Müslüman model Mariah Idrissi’nin ünlü bir makyaj markasıyla imzaladığı kontrat, türban taktığı gerekçesiyle iptal edildi.

25 yaşındaki Müslüman model Mariah Idrissi, türbanı yüzünden işten çıkarıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak ünlü İngiliz gazetesi Daily Mail de bir haber yayınladı: (http://www.dailymail.co.uk/femail/article-5659573/Muslim-model-Mariah-Idrissi-reveals-shock-DROPPED-beauty-campaign.html)

Daha önce birçok derginin kapağını süsleyen Mariah Idrissi, türban kullandığı gerekçesiyle anlaştığı bir kozmetik markasının kendisiyle işbirliğini bitirdiğini açıkladı. Idrissi "Başıma gelenler şok ediciydi" diyor.

KİMDİR?

İlk başörtülü manken olarak adını duyuran Mariah Idrıssi, tüm dünyadan genç kadınların takip ettikleri gözde isimlerden birisi. Sosyal medyada farklı tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Idrissi, kendisini ilk olarak H&M reklamıyla ön plana çıkarmıştı.

Idrissi kendisini şöyle tanıtıyor:
“Ben çok kültürlü bir ailede büyüdüm. Pakistanlı bir anne ve Faslı bir babanın çocuğuyum ama İngiltere’de büyüdüm. Dışarıdan bakılınca dezavantajlı gibi bir durum görülse de bu bence muhteşem bir şeydi. Bana öyle geliyor ki hem İngiltere’de hem de diğer ülkelerde farklı kültürden insanlarla bağlantı kurabiliyorum ve onlar da beni kendilerinden görüyorlar. Bence beni diğerlerinden ayrı bir yere koyan da bu; kendi kültürümle Batı modasını harmanlayarak kendi stilimi oluşturabiliyorum. Tanınmaya ilk başladığım zamanlarda böyle bir yük hissetmiştim. Çünkü örtülü olmakla birlikte kim olduğumun bilinmesini istiyordum. Yine de zamanla inancımın kimliğimin bir parçası olduğunu kabul ettim; inancım, görüntüm ve kimliğim asla birbirinden uzaklaştırabileceğim bir şey değildi. Bu durum üzücü olmasına rağmen elbette omuzlarımda bir ağırlık yani sorumluluk var ama bunu bir yük olarak adlandıramam. Ben bunu daha pozitif olarak algılıyorum hani elmasların oluşmasını sağlayan baskı gibi. Beni canlandıran, daha üretken olmamı sağlayan bir durum yani.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir