Başörtüsü Seçerken Bunları Atlama!

13 Şub 2016

Dolaplarımızın en kıymetli parçası başörtülerimiz…

Hayata karşı duruşumuzu ve manevi dünyamızı temsil eden başörtülerimizi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Doğru başörtüsü nasıl seçilir? Tüm bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, başörtüsü ile ilgili bu püf noktaları tam size göre.

Esra-Sezis-Kigili

Mevsim Ne Diyor?

Başörtüsü seçerken ilk kriterimiz her zaman mevsim olmalıdır. Yazlık başörtüler genellikle daha ince dokulu olarak üretilirler. Kışlık başörtüler ise daha yoğun dokulu ve hacimlidir. Kışın paltolarımızın montlarımızın üzerinde daha tok bir görünüm vermeleri bu nedenledir. Siz de doğru mevsimde doğru başörtüsünü seçmeye özen gösterin.

Esra-Sezis-Kigili

Desen mi Minimalizm mi?

Başörtüsü söz konusu olduğunda desenler tam anlamıyla bir deniz, bir deryadır. Hangi deseni seçeyim derken kendinizi bambaşka bir dünyada bulursunuz. Peki, bu kadar desen arasından seçimimizi nasıl yapabiliriz? Başörtüsü seçerken temel almamız gereken nokta, giymeyi planladığımız kombindir. Eğer kombindeki ana parçalara vurgu yapmak istiyorsanız düz renkli şal ve eşarp modellerini  tercih etmelisiniz. Detaylarda fark yaratmayı seviyor, tamamlayıcı parçaların gücünü kullanmak istiyorsanız desenli başörtüler ve düz minimal çizgide kombinler seçmelisiniz.

Esra-Sezis-Kigili

Kendinizi Tanıyın!

Başörtüsü de dolaplarımızdaki diğer giysiler gibi renkler konusunda cilt altı tonumuzla uyumlu olmalıdır. Sizi çok solgun ya da karanlık gösterecek renklerden uzak durun. Bunu belirlemek için ise bileğinizde yer alan damarların renklerine bakabilirsiniz. Eğer damarınızın rengi maviyse açık renkli tonlar size uygun olacaktır. Yeşil bir ton hakimse daha esmerler için önerilen renklerdeki başörtülerini tercih edebilirsiniz.

Esra-Sezis-Kigili

[wa-wps]
Paylaş

Muhafazakar modanın en çok takip edilen isimlerinden biri olan Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı; Ölçülü giyim için pratik stil önerileri, moda trendleri ve doğru kombinler için tavsiyeleriyle Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com'da takipçileriyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir