Bayram İçin Giyim Önerileri

27 Haz 2015

Modanisa.com, sosyal medya hesaplarında her hafta yeni bir ismi konuk ediyor ve konuk takipçilerin moda ve stil ile ilgili sorularını cevaplıyor. #modanisayasor etiketi ile geçen hafta en çok sorulan sorulardan biri bayram için ne giyileceği oldu. Dolabımda ne varsa giyerim düşüncesi her zaman geçerli olamayabiliyor. Boyumuz kısa, biraz kilolu isek, ya da bizim için çok önemli bir yere davet ediliyorsak oruçlu oruçlu mağaza gezmek  pek mümkün değil.

Tek parça ile kombin önerileri vereceğim bu yazıda hem ekonomik hem de şık modelleri keşfedebilirsiniz.

 

bayram-icin-giyim-onerileri

Bir takipçimiz; “Boyum çok kısa, topuklu ayakkabı giymekten nefret ediyor ama yelek kullanmaya bayılıyorum. Sizce bu boyla babet ve yelek kombini yapabilmem mümkün mü?” diye yazmıştı. Onun gibi başka bir Modanisa takipçisi de benzer bir soru sormuştu: “Etek ve elbise giyemiyorum. Bayram için nasıl bir kombin yapmalıyım?” Eğer siz de aynı görüşte iseniz, yelekle kombin yapmak doğru bir seçim olacak. Modanisa, Beha Tesettür marka bu yeleği en doğru biçimde kombinlemiş. Tek parça sizi daha uzun ve daha zayıf gösterir. İçine aynı renk tunik ve pantolon giyerseniz ne renk şal giyeceğiniz size kalıyor 🙂 Bir ipucu: Altın rengi şal hemen her kıyafetle kombinlenebilir.

bayram-icin-giyim-onerileri

 

Başka bir Modanisa takipçimiz ise, “Uzun boyluyum ve hafif basenim var, sizce boydan elbise giymeli miyim? ve nasıl modeller tercih etmeliyim?” diyorsanız; bele oturan ve aşağıya doğru genişleyen elbise modellerini denemelisiniz. Bu kalıp nasıl olabileceği hakkında size fikir verebilir. Ne kadar sade olursa o kadar kullanışlı olacağını göreceksiniz. Aksesuarla zenginleştirip düğün, nişan ve özel davetlerde, sade hali ile iftar yemeklerine ve bayramlaşmaya giderken kullanabilirsiniz.

 

bayram-icin-giyim-onerileri

Yeni kapanan gençler, hem stillerini korumak isterken hem de bunaltıcı kıyafetlerden kaçınıyorlar. Haklı olarak hem şık hem de serin tutan parçaların peşindeler. Polyester dünyasından sıyrılan tuniklerden olan bu model Refka’dan. Bir takipçimiz, “Yeni kapandım, acaba hangi kumaşları tercih etmeliyim? diye sorarken “tensel” cevabını almıştı. Bu kumaş türü serin tutarken ipek gibi dökümlü duruyor. İster kemerli isterseniz kemersiz bayram için çok şık bir seçim.

 

bayram-icin-giyim-onerileri

Yaz sıcağında siyah olduğu için feraceden kaçınan tesettürlü gençlere, yine tensel kumaştan açık mavi rengi ile içinizi açacak bu modeli öneriyorum. Feracenin çok pratik olduğunu bilen bilir. Aynı zamanda çok şık ve terletmiyorsa ve indirime girmişse bakmadan geçilmez. Dediğim gibi, Modanisa‘da arama bölümüne tensel yazarsanız göreceğiniz modeller arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Kalabalık mağazalarda indirim olmadan koşturmanın sıkıntısını bilen hanımlar, Modanisa.com da bir tıkla bayramlık kombinini ayağına getirmesini daha iyi bilir 🙂

Görsellerin üzerine tıklayarak ürünlere  göz atabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Sevgilerimle…

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir