Bayrama Özel Kombin Önerileri

14 Tem 2015

Ramazan Bayramı yaklaşırken evleri tatlı bir telaş sardı; bir yandan temizlik işleri, diğer yanda misafir hazırlıkları yapılırken, orucun ve sıcakların verdiği rehavet sardı hepimizi. Buna bir de bayramda ne giyineceğim sorusu eklendi zihinlere. Sıcak havada, oruçlu alışveriş yapmak yerine Modanisa’nın sizler için hazırladığı hazır kombinlerden faydalanabilir, tarzınıza en yakın parçaları kombinleme derdi olmadan iki tık ile satın alabilirsiniz.

168906693

Osmanlı döneminde resim yapmak yasak olduğu için o dönem birçok konu desenlerle anlatılmak istenmiş. Katmer katmer açmış hali ile gül deseni daima gök yüzüne bakmaktadır ve gökyüzünün ihtişamı üzerinde Allah’ın ihtişamını hissetmektir. Peygamber efendimizi de temsil eden gül deseni  gerçek aşk ve sevgiyi temsil eder.

Gül desenini ben de tasarımıma dantel kemer ile bütünleştirerek dahil ettim ve size Valentino markasına ait aksesuarlar ile bir kombin hazırladım. Bayram için pamuklu kumaştan ürettiğim tunik ile hem sıcak havada rahat edecek hem de dantel detayı ile şık görüneceksiniz. Günlük hayatta kemeri çıkararak da kullanabileceğiniz bu tuniğe Modanisa‘dan ulaşabilirsiniz.

168907605

 

Doğada mercan balığı ve bitkisi olarak bilinen, kırmızının tonu olan renk yaz ayları için uygun bir renktir. Gri, pembe, krem gibi renklerle uyum sağlayan mercan rengi canlılığı, adrenali ifade eder. Bayram için hazırladığım kombinde, mercan rengini tunikte dantel yaka ile tasarladım , emziren kadınlar için yakanın içinde gizli fermuar bulunmaktadır, abdest kolaylığı için kolları düğmelidir. Beyaz pantolonla sadeliği, aksesuarlar ile de tonsurton alternatifi sunmaya çalıştım.

Siz de bu tunik modellerine sahip olmak istiyorsanız Modanisa.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir