Belirsiz Havaların Kahramanı Deri Ceketler

11 Haz 2017

 

Bugünlerde havalar çok değişken seyrediyor. Bir gün sıcaktan bunalırken diğer gün soğuktan donabiliyoruz. Bu durumda insan ne giyeceğini bilemezken imdada deri ceketler yetişiyor ve bizleri koruma altına alıyor. Böylelikle mevsimlere meydan okuyan parça, belirsiz havaların kahramanı oluyor.

Deri ceket, herkesin vazgeçilmez ve zamansız parçası… Peki, bu niteliğini ne zaman kazandığını biliyor musunuz? Öncelikle 2. Dünya Savaşı’nda havacı askerlerin giymesiyle kıyafet dünyasında yerini alıyor. Daha sonra da sinemada kullanılmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekiyor ve zamanla her kesimin gözdesi olmayı başarıyor.

Deri cekette genellikle tercih edilen ilk renk siyah. Çünkü siyahın hem asil hem asi bir hava kattığı düşünülür. Fakat moda dünyasında klasiklerin dışına çıkma zamanı geldi! Şimdi, renkli deri ceketlere göz atmaya ne dersiniz?

Siyahtan sonra en çok taba kullanılıyor deri cekette. Sonbaharda kuruyan yaprakları, ilkbaharda dikilen ağaçları hatırlatan taba rengiyle baharları doyasıya yaşayacaksınız.

2017 ilkbahar-yaz sezonunda beyaz en popüler renk olarak öne çıkıyor. Birçok ünlü markanın koleksiyonlarında fazlasıyla gördüğünüz bu renk asalet ve zarafetin temsilcisi. Modaya ayak uydurmak için kombinlerinize biraz beyaz eklemeye ne dersiniz?

Deri ceket genellikle spor bir parça olarak kabul edilir. Fakat her tarza uyum sağlayabilecek özelliğe sahiptir. Eğer siz de elegan, klasik veya minimal bir tarza sahipseniz merak etmeyin, aradığınızı bulacaksınız.

Son zamanlarda etnik desenler çok moda. Fakat sizin böyle bir parçanız yok. O zaman el emeğine vurgu yapan bu trend ile kültürel bir gezintiye çıkmak ister misiniz?

Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir