Benetton-Stella Jean İşbirliği

29 Dec 2016

United Colors of Benetton, belirli renklerden oluşan ve yıllardır değişmeyen çizgisini, tasarımcı Stella Jean’in yerel dokumalar ve İtalyan tarzıyla içiçe geçen kapsül bir koleksiyonla tazeliyor. Tarihinde ilk kez dışarıdan bir tasarımcıyla işbirliği gerçekleştiren Benetton‘ın, genç tasarımcı ile sıradışı bir koleksiyona imza atmasının temelinde her iki tarafın da önemsediği  değerler öne çıkıyor. Sosyal sorumluluk projeleri ve kadın gücünü destekleme konularındaki hassasiyetler, iki tarafı da ortak paydada birleştirici etkenlerin başında yer alıyor. Peki kim bu Stella Jean?

stella-jean-BENETTON

Annesi Haitili ve babası İtalyan olan Roma doğumlu Stella Jean, politik bilimler üzerine aldığı eğitimin aksine, ünlü markaların modelliğini yaparak çalışma hayatına atılır. Moda tasarımcısı Diane von Fürstenberg’in eski eşi Egon von Fürstenberg için modellik yaptığı günlerde, bu işin mutfağında yer almak istediğini keşfetmesiyle hayatında yepyeni bir dönem başlar. İtalyan Vogue’un düzenlediği geleceğin tasarımcılarına umut ışığı olan “Who’s On Next?” isimli  yarışmaya katılır ve hazırladığı tasarımlarla yüksek bir derece alır. Sonrasında ünlü markalar tarafından kısa zamanda fark edilir . 2014 SS Koleksiyonu ile Armani markasının desteğini de arkasına alan tasarımcı, büyük bir çıkış yaparak zorlu moda tarihinin genç yetenekleri arasına katılır.

stella-jean-benetton

Günümüze gelindiğinde ise; etkileyici desenlerin oyunbaz ruhlu tasarımcısı Stella Jean, etnik kökenlerinden aldığı ilham ve kendine has tasarım çizgisiyle moda dünyasının özgün isimleri arasında. Her koleksiyonunda farklı bir marka ile işbirliği gerçekleştiren Stella Jean, kış sezonuna renk katacak sıcacık parçalarla bu kez el değmemiş bir markaya mentorluk yapıyor.

rihanna-stella-jean beyonce-stella-jean

Stella Jean, tasarımlarında her zaman gelişmekte olan ülkelerin yerel kadın üreticilerine imkan tanıyarak, ekonomik anlamda gelişmelerine yardımcı oluyor. Bu noktada Stella Jean ile birleşen Benetton Group, uzun soluklu sürdürülebilirlik girişimi WE Programı (Kadınları Güçlendirme Programı) ile tüm dünya kadınlarına ulaşmayı amaçlıyor.

the_capsule_collection_designed_by_stella_jean_benetton_fw16_1920_1080_stella_jean_01 stella_jean_benetton stella_jean_benetton stella_jean_benetton

the_capsule_collection_designed_by_stella_jean_benetton_fw16_sharebackstage_24 benetton-stella-jean  benetton-stella-jean

Kadın triko pantolon, hırka, elbise ve kazak kategorisinde giysi ve aksesuarlardan oluşan kapsül koleksiyona, 2017 arifesinde United Colors of Benetton İstinyePark ve Palladium mağazalarından ulaşılabilecek. Siz de sevdiklerinizi sıra dışı tasarımlarla sevindirmek isterseniz, vakit kaybetmeden koleksiyonu gözden geçirin!

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *