5 Adımda Fenomen Stili

30 Kas 2016

 

Sosyal medyada giyim zevkleri ile beğeni toplayan fenomenlerin stilini 5 adımda yakalamak mümkün!

Aksesuarlarından dış giyimlerine kadar merakla takip ettiğiniz fenomenler moda dünyasına yön verirken, birbirinden farklı kombinleri ile de ilham kaynağı olmaya devam ediyorlar. Paylaştıkları parçalardan bazıları ulaşılabilir fiyatlara satın alınabilirken, bazıları da yüksek fiyat etiketine sahip. Kafa karışıklığı yaşayan hanımlar, ürün yelpazesine yenileri eklendikçe kendi stilini bulmakta zorlanabiliyor.

Moda dünyasının sınırsız seçenekleri arasından seçim yapmak zor olsa da, bir fenomen gibi görünmek mümkün.

bes-adimda

İlk adım, mevsime ve trendlere uygun dış giyim ürünü edinmek. Daha önce bahsettiğimiz uzun pardösü ve kaplar, vitrinlerde yerini çoktan aldı. Siyah, haki veya indigo renkler, hemen her kıyafete uyum sağlıyor. Daha rahat kesime sahip parçalar ise moda dünyasında yükselişini devam ettiriyor. Aksesuar kullanacağınızı da hesaba katarsanız, geniş yaka olması önemli. Bunların hepsini tek bir üründe arıyorsanız, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

fenomen-stili

İkinci adım, tek rengin gücünü kullanmak. Herkesin gardırobunda olması gereken ikili takımlar, pratik şıklığı yakalamanın anahtar parçalarından biri. Neyin içine giyerseniz giyin, ön plana çıkarmak istediğiniz her parçaya etki ediyor. Baştan aşağı aynı renkte giyinip şalınızı vurgulayabilir, sevdiğiniz kolyeyi ön plana çıkartırken, kaplarınızın şıklığını arttırabilirsiniz. Üstelik spor veya klasik, nasıl kullanacağınız size bağlı.

bes-fikir

Üçüncü adımda sadeliği doğru yerde yakaladığımızda, sadelikten kaçacağımız yerlerden bahsedeceğiz. Bilekte biten botlar, hareketli çantalar, büyük ve gösterişli yüzükler yine yeniden trend! Sihirli rengimiz ise, siyah yerine taba. Fazla renk uyumuna takılmadan özgürce seçim yaptığınızda ortaya kendinizi iyi hissedeceğiniz bir görünüm çıkıyor. Taba rengi özellikle lacivert, yeşil, sarı, bordo ve haki tonlarına çok yakışıyor. Aksesuarlarınız birbiri ile uyumlu renk gruplarından oluştuğu sürece, kalan kısımların pek bir önemi kalmadığını göreceksiniz.

 

desenli-sal

Dördüncü adımda bütçeyi yormayan ve şık duran şal seçimleri geliyor. Bu tarz şalları kullanırken farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, şalı boynunuzda atkı gibi kullanıp, tek renk başka bir şalı da başınıza takabilirsiniz.

 

elbise-modelleri

Ve son adımımız yine sadelikten yana. Uzun sade bir elbise, her ortamda her şeyin içine giyilebilir. Daha uzun ve daha zayıf gösterdiğini ise artık hepimiz biliyoruz. Bahsettiğimiz desenli şallardan birini seçip, dilediğiniz havayı verebilirsiniz. Kap veya pardösülerin içinde ikili takımlara güzel bir alternatif olan elbiseler, takılarla zenginleştirebileceğiniz ideal parçalardan.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir