Beyaz Rengi Neden Tercih Ederiz?

24 May 2016

 

Masum bir kedi denilince belki de özellikle bembeyaz ve yumuşak tüylüsü canlanıverir zihinlerde. Ya da genç kızların biricik hayallerini süsler “Beyaz Atlı Prens” ve ellerinde kalem kağıt, farklı modellerin çizgileri üzerinde oynayıp durdukları bembeyaz gelinlikleri vardır istedikleri… Peki, neden tüm bunların siyah değil de beyaz olanı bu kadar caziptir ve genel olarak herkesçe neden tercih edildiğini merak ediyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız…

beyaz_kedi_2

Beyaz tüm renkleri içine alır ve her renge de özel anlamlar yükler. Yani diğer renkler bu renk ile bütünleşir. Beyazı nesnelerde tercih ederken, kıyafetlerinizi seçerken, ya da ruhsal enerji renginiz olduğunda nasıl bir etki içinde olduğunuzdan genel olarak bahsetmek  elbette mümkün.

hqdefault

Mesela beyaz rengi masumiyeti, saflığı ve duruluğu simgeler. Böylece bir çok kültürün gelinlikte tercih ettiği bir numaralı renk haline gelmiştir. Aynı zamanda bu renk yeni başlangıçları ifade eder;  yeni bir hayat, yeni bir düzen ve hiç el değmemiş yeni sayfalara yapılan yolcuklar gibi…

tesettür-gelin-pozları

Beyaz asaletin rengidir… İstikrarın ve devamlılığın diğer adıdır. Barışı, kardeşliği ve huzuru hissettirir insanlarda.

galloping-white-horse

Beyaz rengi temizliği getirir akıllara. O yüzdendir hastanelerde hemşirelerin, doktorların ve diğer sağlık uzman ve personellerinin giyindikleri renktir. Temizlik duygusunu yaşatır ve ferahlatan bir renk olarak ortamın da enerjisini olumlu yönde etkiler.

doktor

Beyaz rengi ışığı yansıtır ve bulunduğu yeri serin tutar. Dolayısıyla da yaz mevsiminin baş tacıdır. Kıyafetlerin gözde rengidir. Hem rahatlatır hem de canlandırır beyaz giyeni…

z-nakisli-tunik--ekru--refka-180082-180082-1

Gelelim beyaz rengini seven insanlara. Hayal dünyası geniş, farklılıklara açık ve düşünmeyi seven insan profilinin en favori rengidir diyebiliriz. Aynı zamanda genellikle soğukkanlı ve uzlaşmacı kişiliklerin seçtiği bir renk olarak çıkar karşımıza.

10

Aura dediğimiz ruhsal enerji rengi beyaz olan kişiler ise, ruhsal yönden çok olgun ve erdemli kimselerdir. Karşılıksız iyiliği en çok bu tiplerde görmek mümkün. Genellikle iyi niyetli, temiz duyguların sahipleridir.

[wa-wps]
Paylaş

International University of Sarajevo'da psikoloji bölümünden mezun oldu. Bir psikolog olarak hayatı okurken, Ankara Dost Fm radyosunda "Hayat Seferleri" programının yapım ve sunucusu olarak çalışmakta olup aynı zamanda tesetturgiyim.com'da yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir