Bir Gecede Vazelinle Güzelleşin

30 Eki 2016

Birçoğumuz annelerimizin anneannelerimizin tuvalet masalarında vazelin kavanozlarını görerek büyüdük. Kimimiz bu şeffaf ve vıcık vıcık şeyi büyük bir merakla süründü, ta ki kavanozun dibi görününceye dek. Kimimizse şüphe ile yaklaştık anlayamadık bu garip kıvamlı şeyin ne olduğunu.

59a6867196b7ce68024207de52d82320

Vazelinle olan geçmişimiz nasıl olursa olsun, geleceğimizin çok parlak olduğundan emin olabilirsiniz. Yıllardır hepimizin hayatında az ya da çok yer edinmiştir vazelin. Meğerse, bu güzellik ürünü  boş yere tüm annelerin tuvalet masasının baş tacı değilmiş. Saymakla bitmeyen uygulama alanları ve faydaları var vazelinin.  Bugünkü yazıda ise gece rutininize katarak güzelliğinize güzellik katacak birkaç kullanım şekli var.

shea_butter_for_your_rough_spots

İlk önce en bariz olan faydasından bahsetmeye ne dersiniz? Bilimsel adı petrolium jelly olan vazelin en iyi ve yoğun nemlendiricilerden birisi. Vücudunuzdaki tüm kuru alanları rahatlatacak olan vazelin özellikle kuruyan diz ve dirsek bölgelerinde büyük rahatlık sağlıyor.

woman-split-ends-stock-today-150709-tease_ea079b0e1319b707f5b17f756d0f1563

Saçlarınızın ucundaki kırıklardan mı şikayetçisiniz? Saç kırıkları genellikle yapısı bozulmuş ve yıpranmış saç tellerinin kırılıp kopması ile oluşur. Bu yıpranıp kırılmanın en büyük sebeplerinden birisi ise saça ihtiyacı olan nemi sağlamamaktır. Eğer saç uçlarınızın kuru olduğunu düşünüyorsanız gece yatarken kırık saç uçlarınıza biraz vazelin sürün ve yatın. Sabah kalktığınızda çok daha yumuşak ve bakımlı göründüklerini fark edeceksiniz.

lips1

Hepimizin vücudu kendine has özelliklere, problemlere sahip. Bazılarımızın kendilerine has problemleri oluyor, örneğin kış zamanlarında dudaklarınızın kabuk kabuk olacak kadar kuruması gibi. Eczanelerden satın alabileceğiniz saf vazelin dudaklardaki bu kuruma, çatlama vb. problemlere çok iyi geliyor.

aid2687400-728px-get-stronger-nails-using-petroleum-jelly-step-3-version-3

Eğer düzenli maniküre gitmiyorsanız, ellerinizi ve tırnak etlerinizi çok zaman harcamadan güzelleştirmek, bakım yapmak istiyorsanız her gece yatmadan önce tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize biraz vazelin sürün. Vazelin hem tırnaklarınızı güçlendirecek hem de tırnak etlerinizi yumuşatacaktır.

lashes

Belki de  vazelinin en garip kullanım alanlarından birinde sıra. Geceleri yatmadan önce temiz bir kirpik fırçası ile kirpiklerinize uygulayacağınız vazelin kirpiklerinizin daha güçlü ve daha uzun olmasını sağlayacaktır. Tabii ki her şeyde olduğu gibi bunda da başarının sırrı düzenli olarak uygulamaktan geçiyor.

www-goldenbonbons-wordpress-com

Son önerim ise vazelinle ayaklarınıza güzel bir nem maskesi yapmanız. Cömertçe ayaklarınıza vazelin sürün ve ayaklarınıza pamuklu bir çorap giyip yatın. Sabah kalktığınızda ayaklarınız tanıyamayacaksınız!

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir