Birbirinden Güzel 10 Gelin Çiçeği Tasarımı

10 May 2016

Düğün mevsimi yaklaşıyor, sıra size geliyor (: Peki, gelin çiçeği tasarımınızı seçtiniz mi? Gelin çiçeği veya gelin buketi, düğünlerin ve gelinlerin en önemli aksesuarlarından biri. Gelin çiçeği için kişisel tercihim canlı çiçek olması yönünde. Yapay şeyleri sevmiyorum, canlı bir çiçeğin vereceği ferahlığı ve mutluluğu tercih ediyorum. Ancak pek çok gelin, yıllar boyu saklayabilmek ve en güzel günlerinin hatırasını canlı tutabilmek için yapay çiçekleri tercih ediyor. Eğer siz de yapay çiçek düşünüyorsanız, neredeyse sınırsız seçeneğiniz var. Ya canlı çiçek istiyorsanız? O zaman karar vermek biraz zor olabiliyor. Zira bazı çiçekler yapıları itibariyle gelin çiçeği olup gün boyu oradan oraya savrulmaya uygun değiller. Bazı çiçeklerin ise mevsimi var, o mevsim dışında bulmak pek mümkün olmayabiliyor. Eğer hala çiçekçinizle bu konuyu görüşmediyseniz, sizin için derlediğim birbirinden güzel 10 farklı gelin çiçeği tasarımına bir göz atın.

Düğünçiçeği

Klasik çiçekleri çekici bulmayanlar için harika bir alternatif var: Düğünçiçeği. Adı üstünde, düğünlerde aksesuar ve süsleme için kullanılan bu çiçekle yapılan buketler gerçekten enfes görünüyor.

ranunculus-düğün-çiçeği

Kır Çiçekleri

Eğer kır düğünü yapıyorsanız veya vintage & retro stillerinde bir gelinliğiniz varsa; kır çiçeklerinden oluşacak bir buket stilinizin ve düğününüzün eksik parçası olabilir. Üstelik bu tarz bir buket için kırlarda çiçek toplamanıza gerek yok, çiçekçilerde bulunan bahar dalları, papatyalar ve yeşil yapraklar ile kır çiçekleri tadında bir gelin çiçeği sahibi olabilirsiniz.

kır-çiçeği-gelin-buketleri

Lale

Zarafeti ve asaletiyle tüm özel anlarımızda olduğu gibi düğünümüzde de yanımızda laleler. İster tek renk bir lale buketi hazırlatın isterseniz rengarenk lalelerden oluşan bir tasarım yaptırın; ama laleyi mutlaka gelin çiçeği olarak düşünün.

Spring-Tulips-Wedding-Bouquets

Lavanta

Yine kır düğünü konseptine ve vintage stil gelinliklere çok yakışacak bir gelin buketi önerisi de lavantadan yapılan gelin çiçeği buketleri. Lavantanın her mevsim bulunması kolay olmasa da, muhteşem kokusuyla düğünlere çok yakışıyor.

lavanta gelin

Ortanca

Ortancalar hem soft renkleriyle hem de şirin görüntüleriyle pek çok çiçekseverin evinde baş köşeye yerleşmiş durumda. Peki ya gelin buketi olarak kullanmayı hiç düşündünüz mü? Neyse ki birileri düşünmüş ve ortaya harika bir buket çıkmış.

ortanca

Şakayık

Güle benzeyen ve çoğunlukla gülle karıştırılan şakayık; özellikle pembe, beyaz, somon ve turuncu renkleriyle soft tonlarda bir gelin çiçeği isteyenlere hitap ediyor. Sizce de şu buket romantik bir gelinlikle şahane olmaz mı?

837c4099a3c266e0fa64fd9ee28c610e

Gül

Gül romantik düğünlerin ve romantik gelinlerin baş tacı, klasik bir çiçek. Hem görüntüsü ve kokusuyla hem de yüzlerce farklı türüyle aradığınız gelin çiçeği bir gül buketi olabilir.

Pink-Roses-Wedding-Bouquet

Manolya

Yine romantik gelinliklere çok yakışacak, romantik beyaz kategorisinden manolyalardan oluşacak buketinizi elinizden düşürmek istemeyeceksiniz.

manolya-gelin-çiçeği

Sukulent

Gelelim sıra dışı bir gelin buketi önerisine: Sukulent. Bir kaç yıldır ev ve bahçe dekorasyonundan tutun da hediyelik çiçeklere kadar pek çok yerde karşımıza çıkan sukulentlerden harika gelin buketleri yapılıyor. Bi’ düşünün derim.

sukulent

Karışık

Karışık yerine klasik de diyebiliriz aslında. Gelinlerin çiçek kararsızlığı genellikle çiçekçilerin karışık buketler yapmasıyla neticeleniyor. Fena da olmuyor hani, bir taşla bir kaç kuş (:

gelin_buketi_modelleri_2

 

[wa-wps]
Paylaş

Modest lifestyle blogger. Moda, trendler, hayat tarzı, kitaplar ve filmler hakkında yazar. Yemek yapmayı ve yemeyi sever. Şu sıralar kendi blogu olan urbanmodest.com ve tr.urbanmodest.com ile uğraşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir