Birkaç Denemeyle Kaostaki Uyum Nasıl Yakalanır?

06 Kas 2017

 

 

Moda bir yandan yıllar öncesine geri dönerek kendini tekrar ederken, diğer yandan da; kendi koyduğu kuralları yıkmaya devam ediyor. Stil kodları sil baştan yazılırken defile podyumlarından mağaza vitrinlerine kadar ulaşmayı başaran desen üstü desen kombinler düşünülenin aksine göz alıcı görünüyor. Desenli tek bir parçanın tercih edilmesi gerekliliği tarihe karışırken yükselen desen trendini aksesuar gibi küçük detaylarla yakalamak mümkün.

kaosta-uyum-nasil-yakalanir

Renk çemberinde karşılıklı gelen birbirinin zıttı olan tonları birlikte kullanarak her bir parçaya ayrı ayrı dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Renk çemberi detayına girmek istemiyorsanız yan yana geldiğinde birbirini tamamlarken daha da canlı görünen aksesuar ve kıyafetlerle kombin oluşturabilirsiniz.

Karmaşayı en aza indirmek adına renkli kıyafetler yerine siyah beyaz desenli parçaları bir arada kullanarak görüntüyü yumuşatabilirsiniz. Bütünlük oluşturmayı tercih ediyorsanız desen tekrarına giderek kalın çizgilerle ince çizgileri, büyük kazayağı ile küçük kazayağı desenini birlikte kullanabilirsiniz.

kaosta-uyum-nasil-yakalanir

Sonbahar kış sezonuyla bütünleşen ekoseli trençkotların içinden ekoseli pantolonlar giyebilir, ana renk tekrarıyla karmaşadaki uyumu yakalayabilirsiniz. Desenlerin üst üste gelmesi görüntü olarak hoşunuza gitmiyorsa araya düz renkte bir parça giyip deseni devam ettirebilirsiniz.

Desenli pantolon üstüne düz renk tunik ve desenli şal ile desenleri birlikte giyerken tunikle koyduğunuz mesafe sayesinde karmaşayı önleyebilirsiniz.

kaosta-uyum-nasil-yakalanir

Uzun yıllardır özellikle pantolon ceket, etek ceket gibi ikili takımlarda süregelen aynı desende üretilen kıyafetler giyebilirsiniz. Uyum yakalamanın en pratik yolu olan alt üst takımlar desenleri birlikte kullanmada başlangıç noktanız olabilir.

Kıyafetlerinizde minimal görüntüyü tercih ediyorsanız desen seçimini çanta, ayakkabı, takı, eşarp gibi daha küçük parçalardan yana kullanabilirsiniz. Göz yormayan bir bütünlük elde etmenizi sağlayacak desenli aksesuarları tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinizle renk uyumu içinde olmasına dikkat ederek sadeliği koruyabilirsiniz.

kaosta-uyum-nasil-yakalanir

Kırmızı, yeşil, sarı gibi canlı renkler sürekli tercihleriniz arasında yer alıyorsa sevdiğiniz şeyleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Kuralı olmadığı gibi doğru yolu da bulunmayan desen üstü desen trendini uygularken sınırları kendiniz belirleyin. Floral desenlerle geometrik desenleri kombinleyebilir birkaç denemeyle kaostaki uyumu yakalayabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir