Bisiklete Binerken Kıyafet Seçimi

10 Feb 2017

 

Şubat ayına geldik ve hala çetin bir kış geçiriyoruz. Soğuk kendini hissettirse bile gezmekten, kendine zaman ayırmaktan vazgeçmeyenler için hayat daima güzeldir. Kış ya da yaz hiç fark etmez, hayatı yaşamak için… Özellikle havuza gitmek, bisiklete binmek gibi aktiviteleri sevenler için mevsim işlemez. Onlar her daim yaşamayı bilir ve hayatın güzelliklerini yakalar. Bu yüzden siz de bisiklete binmeyi seviyor ve bunun için özel kıyafetler arıyorsanız bu yazı tam size göre… O halde sizin için seçtiğim şu birkaç parça kıyafet sayesinde dilediğiniz gibi bisiklet kullanabilirsiniz.

Bu tarz bir pantolon seçmenizi tavsiye ederim. Hem sürüş hareketlerinizi engellemeyecek, hem de üzerine uzun bir şeyler giymek zorunda kalmayacaksınız. Bel kısmının yüksek olması, oturmaması, esnekliği ve ayak bileğinin büzgülü tarz da gelmesi son derece rahatlık sağlayacak. Artık dilediğiniz gibi hareket edebilir ve bisikletin tadını çıkarabilirsiniz.

Üzerine çok uzun olmayacak hafif bol kesim bir gömlek ya da bluz yeterlidir. Kesinlikle fazla uzun giymeyin rahat edemezsiniz. En rahatı kesimi bol bluzler olacak. Koton gömlek ile oldukça rahat bisiklet kullanabilirsiniz.

En önemlisi başörtünüz. Çünkü sıcak havalar da hem başörtü kullanmak, hem de güneşten korunmak için kullandığınız şapkalar sizi zorlayacak. Bu ihtiyacı tek bir parça da giderebilmek en kolayıdır. Zehrace pratik şapkalı şal ile bisiklet kullanırken hayatınız kolaylaşacak.

Güneşe karşı hassasiyetiniz oldukça fazlaysa gözlüksüz kesinlikle çıkmayın. Bunu bisiklet kullanırken daha iyi anlayacaksınız.

Şimdi de kendinize bir bisiklet seçmelisiniz. Yollarda özgürce uçabilmek için…

 

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *