Bohem-Chic Tesettür Kombinleri

21 Jan 2016

 

Her ne kadar Bohem stil 2016 ilkbahar/yaz sezonunun trendleri arasında karşımıza çıksa da, kış koleksiyonlarındaki etkisi de göz ardı edilemeyecek kadar büyük. Her vitrinde sıkça karşılaştığımız desenlerin başında gelen etnik ve kilim desenleri oluyor. Markalar kış sezonunda indirime girse de, İstanbul’da bile kendini hissetiren sert kış, etkisini hala sürdürmeye devam ediyor. Bu yüzden sezonun en popüler olmasına rağmen biraz gölgede kalmış bu trendi ile kışa uygun sıcacık kombinler yapmaya karar verdim. 

Bohem tarz belki de çabasız şık görünmeyi seven bayanlar için en ideal tarzlardan birisi. Genel olarak etnik desenler ve salaş parçaların hakim olduğu bu tarzın en samimi dostları ise, toprak tonları ve bordolar. Her tarzda olduğu gibi Bohem tarzda da, eğer günlük stile uyum sağlaması için birbirinden farklı tarz ve dokuya sahip parçaları harmanlayarak kullanabilirsiniz.

bohem tesettür kombini

İlk kombinde hem düz ve desenli parçaları dengelemek, hem de buna rağmen aşırıya kaçmadan, palyaçoya benzemeden renkleri bir arada kullanabileceğimizi göstermek istedim. Bol, rahat bir kazağın altına etnik ve çiçek desenli bol bir pantolon ile kalın topuklu ayakkabıları kombinleyebilirsiniz. Bu kadar renk bana yeter derseniz, eşarp ve çantada sade renklerle devam edebilir ya da benim gibi onlarda da canlı renkler tercih ederek kışa baharı getirebilirsiniz. bohem chic kombin

İkinci kombinde, daha çok iki binli yılların genel sokak stiline harmanlayabileceğiniz parçaları tercih ettim. Pançolar bu sene bildiğiniz gibi çok moda. Yün, kaşe, triko her türden pançoyu kolayca bulabilirsiniz. Etnik desenlere sahip bol poplin bir tuniği senenin diğer trendlerinden birisi olan püsküllerle bir araya getirebilirsiniz. bohem kombin

Son kombinde ise, giyimde daha çok eteği tercih eden bayanlara da hitap edecek bir şey hazırlamak istedim. Bohem tarz bize genelde bol paça pantolon ve salaş ceketleri hatırlatsa da, etekle de çok kolay uygunlanabilir. Birçok markada bu tarz desenli etekleri bulabilirsiniz, onların üstüne tercih edeceğiniz en şık üstlerden birisi eteğin ışığını çalmayacak basic bir kazak veya gömlek olacaktır. Tüm bu stili ise, yine deri ceket ve çapraz bir çantayla tamamlayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *